Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Žalovalinamňa

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl28.4. 23.30
Oringo team
Jasný postup řešení, který vede k ještě jasnějšímu výsledku. Takové mám rád, když vím co s tím. To nás ale čekali ty zatracené šroubky.
28.4. 23.42
Umlátila vlka zmrzlou zástěrou
Tady jsme se prospali :) Každý už pak jenom z nudy zkoušel různé možnosti, přičítat body za znak k němu samému (vycházely Q,W...), číst doplněné písmena všemi směry, pak vyšla sekvence znaků, v nichž bylo napsané VZDÁME TO, po vyškrkání těchto a seřazení zbylých vyšla MĚNÍRNA. Až za svítání se tam objevilo "AZI...".
29.4. 09.39
Albert Stallone
Ivo: velmi pěkná šifra na kolektivní luštění. Elegantní řešení. Odkaz přímo na modrou + vědomí, že mapy shock-art obsahují jen málo studánek, nedávají příliš prostoru pro pochyby.
29.4. 09.42
Baťův prd
Tak jsme si doplňovali písmenka, v půlce nás napadlo sčítat body hráčům a posléze i zapisovat k nim jejich slova... podtrhnout ty poflusané... a pak už jen přečíst azimut. cca 20 minut.
29.4. 12.17
NP TEAM
Tady se prospal téměř celý tým...obdivuju zoufale luštící Willy. Ovšem výsledek byl taky zoufalý: AZIMUT MALENOVICE ZÁVOD....když jsme sešli kus kopce přišlo nám to divné....museli jsme znova nahoru :o(
29.4. 12.46
IS Mise
Jirka: Prekrasna sifra. Kdyz zjistujeme, ze jsme se prokousali o dalsich 25 mist ke spici, lustime ji jednim dechem a vyrazime k pramenu.
29.4. 12.52
Kofila
Vasek: Jak jsem to videl, vzpomnel jsem si na Karlika a Frantika - ty male bastardy z jiste Brnenske MS. Nastesti to tak tezke nebylo, takze po chvili jdeme dal.
29.4. 12.55
Gang team Vlastíka Šebesty
Převlékáme mokrá trička. Šifra je milá, jen nás trochu znepokojije, že azimut neukazuje na žádný konkrétní objekt v mapě. Nevadí, místo jako stvořené pro pramen. Pouštíme se napříč lesem,ostružiny neostružiny. Ondrův orienťácký genius nás dovedl přímo ve šroubkům navzdory mým subversivním kecům (22:50).
29.4. 13.10
Název týmu:
Nejdřív jsme tak dvě hodiny hledali správnou polohu. Během jedné šifry jsme z 80. místa klesli na 118. Naštěstí šifra za chvíli vyřešena. Ještě že jsem hned diktoval slova i jejich bodové hodnoty. Dáša ještě říkala pocákané písmena. Takže pohoda.
29.4. 14.05
Jeníčci
Héra: Šifra je dobrá a rozdíly v délce luštění podle mě odrážejí správně rozdíly v kvalitě týmů. Chtěl bych ale zmínit jiný problém. Výstup na tuto šifru a přechod na příští jsou s oficiálními mapami horrory. Najít optimální cestu a ten pramen s mapou bez vrstevnic a porostů, s náhodně nakreslenými cestami, to je v podstatě nemožné. Přechod k prameni může být součástí závodu v orientačním běhu, ale ne takové hry. Protože OB na to má jinou mapu. Tak nám ji dejte taky. Časy na přesun u jednotlivých týmů závisí hlavně na náhodě, kolikrát narazí na hustník, a ne na jejich orientačních schopnostech. Já jsem naštěstí před časem v této oblasti závodil, takže jsem oba přesuny absolvoval v pohodě podle orienťácké mapy. Zejména tím druhým přesunem, po vrstevnici, jsem získal dost velkou časovou i fyzickou výhodu před ostatními. Tato výhoda je ale nespravedlivá vůči ostatním. Druhým problémem je vyžadování nálepek. Na kótu jsem se vydrápal nalehko sám, org mi odmítal vydat šifru bez odevzdání nálepky. Naštěstí jsem s sebou měl mobil, tak jsem nemusel potupně zpátky. Nemohla by být stanoviště s povinnou nálepkou známa dopředu ? Nebo by bylo možno sdělit jen jméno a číslo týmu ? Pokud tým nálepky ztratí, je vyloučen z další hry ?
29.4. 14.09
@
Mira: Jdeme dle azimutu, obcas po ceste, mape nastesti moc neverime. Chvilka bloudeni a jsme tu. Sifra pekna, princip postupne zrejmy. Tri pruchody textu: pismena; kdo; body.
29.4. 16.01
Ryby létají v noci
Tak naštěstí šifra nebyla nic složitého,ale složitější bylo na mapě určit azimut. To zabralo podstatně delší dobu a vzbudily jsem na vrchu povyk :-)
29.4. 19.37
Albert Stallone
To Héra: s orientační připomínkou nesouhlasím. Vyhodnocujeme postup hustníkem jako nespolehlivý. V mapě je zakreslena cesta po hřebeni na zelenou, odtud na rozcestník s modrou. Celková ztráta proti chůzi po vrstevnici bez cest asi půl kilometru. Časově to samozřejmě vychází po pohodlných cestách lépe a na jistotu. Pohyb podle nepřesných map považuji za jeden ze základních kamenů šifrovacích her v terénu. Jinak by se totiž do terénu vůbec chodit nemuselo. Tj. ano - dobře se orientující tým (a zároveň dobře vyhodnocující přesuny na jistotu) může nahrabat hodiny na přesunech. A dobře luštící zase hodiny na luštění. Tak to má být. A co se týče nálepek: taky jsi přece věděl, že se někde vyžadovat budou, tj. tvoje smůla, že sis ji nevzal pro každý případ. Je zvláštní, že místo toho, abys to viděl jako svoji chybu, navrhuješ cosi orgům...
29.4. 19.45
HrubyOdhad
Zrekonstruovali jsme prubeh hry (kdo, co, za kolik), pak už bylo snadné přečíst slova i přiřadit čísla. Nádherná atmosféra, spousta luštících týmů, každý si svítí baterkou, jak broučci, nebo hřbitov o dušičkách. přesun k dalšímu stanovišti byl opravdu hodně nejistý - azimutem to nešlo a uličky byly hodně chaotické. Na místě samém sposta "vážících" týmů, ale místo samotné spíše skryté bez orientačního bodu. To Jeníčci:? nálepky předem jasně říkaly, kde budou potřeba - liché šifry od 9.!
29.4. 20.55
JeDno
Zbytečná ztráta víc než hodiny při hledání skutečného vrcholu Šternberka. Na hřeben jsme vylezli kus nad ním a všude kolem byla spousta pseudovrcholů, které nás mátly..ale chyba to byla naše. Poučení pro příště. Šifra hezká, ideální pro řešení v týmu.
29.4. 22.57
Tatarkový klub
Inka: Dost dlouho jsme se motali po tom kopci a snažili se najít ten správný vrchol. Nakonec se podařilo a šifra byla celkem pohodová. Naštěstí jsme si hned zapisovali ke každému hráči slova i body. Šroubečky bychom ale hledali rozhodně déle, kdybychom tam byli sami. Taky bych se přimlouvala za umisťování stanovišť určených azimutem na místa identifikovatelná v mapě.
29.4. 23.27
Leguani na dovolene
Super šifra :) ale spánek nás zmáhá.Cestou na další stanoviště se kocháme krásným oranžovým měsícem. Při hledání pramene jsme překvapení tím že je všude spousta týmů - a šifra nikde. Nakonec se povedlo, ještě jsme chvilku k té 2/2 hledali 1/2, než nám došlo že ji máme:)
30.4. 00.45
Pralinky zvlášť
Začali jsme terénní část a z vrcholovky bylo jasné, že jsme od minulé vrcholovky stáhli polovinu pole. To nevypadalo špatně. Cesta dál byla chvíli krleš a chvíli po cestě, v podstatě velmi rychlá, takže jsme asi zase něco nahnali. Zdravíme abpopu.
30.4. 09.33
The Shreksons
Šifra byla hezká, systematická,azimut, vzdáleno, pramen. Zakreslili jsme si to přesně do mapky a lezli přímo přes les, ale pramen se bohužel nacházel trochu jinde, takže jsme půl hodinky bloumali kolem cesty, až jsme objevili podezřelé shluky lidí i další šifru.
30.4. 11.14
Jeníčci
To Ivo, HrubyOdhad: Jo, máte pravdu, je to i naše chyba, vyslanec na stanoviště by s sebou vždy měl mít samolepku. Že jsem já samolepky za celou hru neviděl, protože je měl někdo jiný, to je chyba naší vnitřní organizace. Možná tam ta čísla byla, já nevím. Akorát když člověk vyleze na takový krpál a tam narazí na "byrokrata", který ho administrativně brzdí v dohánění čela závodu... (tady jsme byli tuším 26.)
30.4. 14.51
Kakao nemáme...
to NP Team:Lidi jak jste na to přišli?:-) Pro nás asi nejjednodušší šifra...
30.4. 15.54
scoutdoor.cz
Díky Svírovi jsme postupovali systematicky a psali si hned od začátku hráče i body, takže vyluštěno snadno a rychle. A práce s mapou a buzolou pro nás naštěstí není problém. Drželi jsme se hlavních cest a byla to příjemná procházka :)
30.4. 18.09
Brambory
Do přehledné tabulky jsme si zapisovali průběh hry, poté jsme se pokoušeli různými výpočty dostat na nějakou blízkou kótu,chyba byla vždycky 2 metry, ani zaokrouhlování nepomohlo. Po ztracené hodině jsme vyluštili azimu, vzdálenost i pramen a vzali to přímo skrz porost vánočních stromků.
30.4. 18.31
UHerák
Další výborná šifra. Moc nás to bavilo zahrát si s Pepou, Lojzou a Frantou... Jenže náš orientační smysl v lese a ještě k tomu v noci byl opravdu zoufalý. A tak jsme tu desítku dobrou hodinku hledali :(.
30.4. 21.07
Bude konec světa
Kopec plný světýlek. Ta pravá atmosféra noční hry. Vzdakjn Azimhr Pmrt. Jirka se vrhl střemhlav do tmy lesa se slovy to vím, kde je, tady jsem chodil 3krát týdně běhat.
5.5. 13.52
Pink Ladies Team
Jasna sifra. Bez zaludnosti. I kdyz do ted nevim, koho napadlo merit azimut "od pramenu", ktery mistni znali pobliz. Takze sme asi hodinu bloudili kolem. Skoda.

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem