Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Arrrgh

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl28.4. 23.09
Oringo team
To už tady 2x bylo ne? Na první pohled ano na druhý ne, na desátý ne, na dvacátý už konečně jo :-)
28.4. 23.22
Umlátila vlka zmrzlou zástěrou
Po jisté době jsme dva jeli pro help. (já taky) Nejvíc času jsme strávili čekáním na trolej do Příluku :( Jakmile jsme se přes několikero elektrik (fuj!!) vydrápali ke kótě, porovnali slova se zbytkem týmu na Zálešné (který za tu dobu na nic nepřišel). Ve zpátečním trajflu nás zaujalo OJABATI => BATI => JABATI a nasměrovali jsme zálešňáky k podchodu.
28.4. 23.24
Oringo team
to: Umlatila... Ten kopec Vám nezávidím a zároveň Vás obdivuji - já bych tam nelez.
28.4. 23.54
Umlátila vlka zmrzlou zástěrou
to: Oringo > HNUSNÉ ELEKTRICKÉ OHRADNÍKY
29.4. 00.11
The Beavers
To náš tým se tu (omylem) rozdělil a druhá polovina (alias já - shMoula a tar.gz) jsme šlapkali až na Peroutkovo nábřeží v domění, že ti dva před námi je zbytek našeho týmu :-)
29.4. 01.28
NP TEAM
...pozor na MŽOUNY!!!:oD
29.4. 09.27
Baťův prd
Tak tady jsme započali raketově dohánět náš skluz z trojky. Sedli jsme, uviděli "Vavrečkova"... projistotu doškrtali, nalezli zbylé ulice a šli. (7 minut)
29.4. 09.28
Albert Stallone
Ivo: ZÁSEK JAKO HROM. Do jisté míry ho přičítám jisté neeleganci v zadání: nápis VLEVO NAJDĚTE V OSMI RŮZNÝCH SMĚRECH je totiž pro vlastní řešení zbytečný. Mohl by být naopak využitelný tehdy, pokud by řešení šifry záviselo právě na směru, jakým slova vepisujeme do mřížky. Takové kódování + využití přebytečného M pro pohyb v mřížce by šlo celkem elegantně vymyslet. Více než 2 hodiny zkoušíme různé (podotýkám že velmi vesměs logické a o šifru se opírající) teorie. Mezitím vyslán zvěd pro terénní nápovědu. Nevyškrtaných slov jsme si všimli, bohuželpouze těchto: VRT a OJABATI (čistě mužský tým rozjařem jarem se nad tímto slovem srdečně zasmál a pokračoval v prostorových hříčkách). Po sdělení terénní nápovědy šifra vyřešena ve 2 minutách...
29.4. 10.05
Uničovští plšíci
No desátá dvacátá M jsme měli fakt celkem rychle, že jsou to ale názvy ulic jsme zjistili asi po dvou hodinách, poté co nám ani nápověda z Lysé nepomohla. A to jsme rejstřík ulic procházeli, bohužel spíš ty, co začínají na m:"10. je Masarykova, 20. Mokrá, ty se asi neprotnou, co?...co když nepočítají K. H. Máchy, nebo Mariánské náměstí...":-)
29.4. 12.19
IS Mise
Jirka: Do deseti minut máme Desátá, Dvacátá a M. M by mohlo být muzeum. Ale kde? Janka kouká do mapy a lokace páté šifry je na světě.
29.4. 12.26
Gang team Vlastíka Šebesty
První úvaha zněla: pokud je u této šifry nápověda, asi bude těžká. A tak Ondra orienťák vyráží pro ni. Po seškrtání slov zbylo jen M. Hmmm. Naštěstí jsme uviděli slovo Desátá a Bati. Pokoušeli jsme se dohledávát další slova, ale Radek, který kontroloval situaci v mapě, našel M na ulici Desáté a už zbylo jen doufat, že Ondra nedoběhl směrem k nápovědě moc daleko. U muzea se potkáváme 19:22. Jásáme nadšením, že jsme pátí.
29.4. 12.54
Jeníčci
Héra: Jeden vidí při vyškrtávání "desátá", divné, ale podivné náhody jsou často jen podivné náhody. Druhý vidí "dvacátá", to už se na hledání slov navíc zaměříme, i když ještě netušíme, že to jsou ulice (nemáme v týmu místního), třetímu je podezřelé "Bati", což už místní poloznalec hravě doplní na J.A.Bati. Tím poznáme, že jde o ulice, zbylé M je i na plánu na stejném místě. Tato šifra mi připadá jako nejelegantnější z celé hry. Pozitivum: definitivně opouštíme konkurenční tým abpopa. Negativum: 15 minut čekáme na trolejbus, který pak na poslední chvíli doběhnou i krtci.
29.4. 13.00
Kofila
Fuj. Nejhorsi sifra prvni casti. Asi hodina a pul stravena pozorovanim prichozich a odchozich tymu. Goti bezel pro napovedu a v momente kdy ji nasel, to Honza konecne prolomil. Tento princip sifry je takovy divny - budto se uvidi hned - pri vyskrtavani, nebo je hodne tezko resitelna. Slova OJABAT a MŽOUN si budeme ještě dlouho pamatovat.
29.4. 13.10
worms
tady se naše Ego pozvedlo na maximum, opravdu jednoduchá šifra, měli jsme ji za 10 minut, jen sme si potrebovali ještě dalších 65 minut odpočinout a posvačit
29.4. 14.25
@
Mira: Osmismerka, ty svine, to tam dali urcite kvuli nam, protoze jsme na ni na OSUDu 2 zbytecne vyhoreli. Tak to ne, nas uz nedostanete. Jeee, ono tam zbylo M. Jeee, desata a dvacate; a docela to sedi s mapou... Pekna sifra, diky.
29.4. 15.52
Ryby létají v noci
"Fajn,to máme za 5 minut",mysleli jsme si...a ono ani za 10,ani za 20, ani za...Sedli jsme do hospody a dva poslali směr Příluky.Sedíme,popíjíme a čumíme do papíru.Pak z ničeho nic z Lucky vypadne:"Myslíte,že je to třeba něco s tím slovem, co jim vyšlo navíc?""S jakým slovem!!!!""No tady s tím.Všimla jsem si toho hned na začátku."...
29.4. 16.07
Team 155
Zůstalo nám MY - mapa nic, vzhůru na Jaroslavice.V autobuse nahoru zjišťujeme chybu v Y. A tímto děkujeme řidiči autobusu 31 za podrobné info o nápovědě na Lysé a za potvrzení naší domněnky:)
29.4. 17.43
KL10C
lehká šifra...za 3min...nebylo co dělat...:)
29.4. 19.20
JeDno
OSUD = OSmisměrek Už Dost. No spíš to vypadá, že osmisměrka na Osudu je už taková jistota. Trochu nás vyděsila přítomnost nápovědy, tak se pro ni Barča radši vydala, naštěstí jsem ji stihl odvolat dřív, než začala v Příluku šplhat do kopce.
29.4. 19.25
HrubyOdhad
Osmisměrka? Zbylo "M" - to jako muzeum? Blbost, tam bude nějaky kod podle počtu přeškrtnutí, nebo morzeovka... Pro nápovědu nepolezem, to dáme sami! Víc jak hodinu zdržení, než objevujeme další slova: desátá, kopa, nos, dav, buly a konečně vavrečkova, pak už to bylo jasné...
29.4. 21.19
Prasklá lupa
Tuhle šifru jsme rozluštili asi nejrychleji..
29.4. 21.52
Tatarkový klub
Inka: Tak tady začínají naše zmatky. Sotva šifru vidím, konstatuju, že to bude další osmisměrka bez tajenky. Pak to zbytku vysvětluju, protože jsem jediná z týmu, kdo si prošel zadání z minulých let. A hele, ono to má tajenku. M - to by mohlo být muzeum, je nějaké v mapě? Nikdo nic nevidí. Zkoušíme nějaká kouzla s počtem přeškrtnutí, začátky a konce slov, skákání koněm... Pro nápovědu na šíleně vzdálený kopec se nikomu nechce, musíme to dát. Pak si všimnu, že je tam napsáno Vavrečkova. To je ulice, jasně, je ve Svitu. Pak kluci vydedukují, že to bude křížení Vavrečkovi a Sedmdesáté. No jo, tady je napsáno "desátá", ale kde je těch sedm? ptám se. No to M má souřadnice 7x10. A už mi ten papír berou z ruky a vyrážíme. Bohužel nejsem dost důrazná na to, abych si tu šifru ještě na chvíli vybojovala a kluci jaksi nepochopili, že jsem tam tu desátou našla napsanou. Takže jdeme na trolejbus. Cestou najde Jirka v mapě muzeum v parku u autobusáku, vedle kterého je malá červená 70. Takže druhá varianta, kdyby původní nebyla správná. Procházíme Svitem po Vavrečkově a pomalu se blížíme k Sedmdesáté, když z poza rohu vyjede cyklista a za ním běží dav. Jirka hbitě vybíhá taky, bohužel i s batohem. Za chvíli nám volá, že už nemohol a ztratil cyklistu u Spaaru, ale že je stejně asi až o šifru dál. Domlouváme se, že tady ta 5 asi nebude, takže se sejdeme u toho muzea. My dojdeme až do parku u autobusáku a tam u muzea nic. Pak od Jirky zjišťujeme, že jsme to přešli a že se máme vrátit k Obuvnickému muzeu. Cestu nám ukazuje lehce připitý mladík, který předtím svým přítomným kamarádkám vysvětloval, že nejsme žádní skauti, že vůbec nejsou v obraze, že dneska je přece OSUD! :-)
29.4. 23.07
Leguani na dovolene
Další "oblíbená" osmisměrka..M nám nedávalo vůbec smysl, a jak jsme se tak snažili najít v hospodě jiné řešení,přiblížil se odjezd předposledního autobusu do Jaroslavic.Tak jsme jeli pro nápovědu. Na konečené za náma vyběhl pan řidič a říkal, že týmy před náma nic nenašli, ale ti před nima prý našli něco jako desátá a dvacátá, a že před odjezdem posledního autobusu bychom se stejně nestihli vrátit :) nechali jsme se ukecat a zamířili k muzeu, ale stejmě se nám to nezdálo - pořád to vypadalo hoodně nejednoznačně. Až u desítky jsme se dozvěděli o JABATI v horním řádku.
29.4. 23.56
The Shreksons
Marťas: Kámen úrazu.První tajenka osmisměrky A,M.Vysíláme Tomáše na kopec pro nápovědu.Mezi tím zjišťujeme,že výsledkem tajenky je pouze písmeno M. Podle mapy M jako muzea.Byli celkem tři(!).Zde řešení nebude....Poloha M 10řad 7sloupců.10 jako J, J7 ,v rejstříku pouze jedna ulice na M v poli J7.Nápověda obsahovala navíc ULICI a ČTYŘI, ulici jsme našli a podle mapy dokonce u ní stáli 4domy.Úloha vyřešena.Tým se rozděluje,Tomáš a já vyrázíme na 25ti minutovou jízdu trolejbusem...
30.4. 00.40
Pralinky zvlášť
Byli jsme příliš rychlí. Proškrtali jsme si to příliš rychle, než abychom si všimli, že tam je ještě něco. A tak nás to stálo tři hodiny a výlet na Lysou. Ne že by to tam nebylo pěkné, ale připadli jsme si jako totální babráci.
30.4. 08.04
Kongruence
Poskrtame osmismerku a zbyva jedine M, hmmm, to nam moc nenapovi, zkousime pocitat nejvic skrtla pismena, v tom si Janca vsimne neskrtleho Desata, pak i Dvacata.Pavel okamzite zbystri ze je to i nazev ulice a jde se. Projdem cele ulice az k muzeu. Pak to cvakne, M :-)))
30.4. 08.12
Pralinky zvlášť
Náš průběh luštění za nás popsal již Ivo. Procházeli jsme naprosto stejnými fázemi jako Alberti. Bohužel jsme, jak je naším zvykem, v šifře hledali složitosti, které tam nebyly.
30.4. 09.25
Tatarkový klub
To Ivo: Jenomže tam není napsáno "najděte", ale "vlevo lze nalézt", což je samozřejmě pravda. A není tam napsáno, že žádná jiná slova tam nalézt nelze... Mně se tahle šifra velmi líbí, přestože jsme u ní tak zazmatkovali a správný princip jsem úplně pochopila až doma u počítače. Inka.
30.4. 10.47
EEG:__/|___
Supr! Ale nějak jsme si nevšimly, že nám tam zbylo "M", a že prý tam byly 4 ulice...jo? :o) Desátá a JABati jsme nasly, "R" mezi nimi jsme braly jako roh...ha muzeum:o)
30.4. 10.52
Albert Stallone
To Tatarky - no to je pravda, ale interpretace je tatáž. Ta věta je imho zbytečná. A všechno "zbytečné" by na elegantních šifrách mělo vést k řešení. Ale pozor: tahle šifra je elgantní principem (tj. její princip se mi líbí). Pouze není elegantní vyladěností koncového tvaru. Princip a koncová úprava jsou rozdílné věci. Pokud by tam ten nápis nebyl, je šifra naprosto dokonalá, neboť nebude obsahovat nic pro luštění zbytečného...
30.4. 10.55
Albert Stallone
To Pralinky: jsem rád, že jsme v tom nebyli sami:)
30.4. 12.28
UHerák
Ani pro nápovědu jsme nemuseli! Heč :)
30.4. 14.38
Kakao nemáme...
nasly jsme desatou a dvacatou behem 20 minut, ale pak jsme v mape nemohly najit to M...tak jsme se pustily do teorie,ze je urcite neco "mirdes"...no nebylo, tak jsme sly do svitu.Ale nas mirdes nam sebral asi hodinu...
30.4. 15.29
scoutdoor.cz
Jura: mno, vyškrtat slova nebyl problém, že zbylo M? To by mohlo znamenat muzeum, ale které? Nevyškrtaných slov jsme si vůbec nevšimli. Zkusili jsme i pár postupů nacvičených při OSUDU 2 :) Pro nápovědu se nikomu nechtělo. Až Janča konečně trefila na Desátou. Zbytek byl otázkou 2 minut. Celkem asi hodina ztráty.
30.4. 17.46
Brambory
Po vyškrtání všech slov a zakroužkování prvních písmen Viz osud 2 jsme nic nezjistili. Zkoušeli jsme spojovat slova hnací kolo, tráva baví, larva červ, otcův kluk, ale nikam to nevedlo. Uplynula standardní půlhodinka a už jsme si tahali sirky, kdo půjde pro nápovědu, když v tom jeden z nás odhalil dvacátá, zbytek už byla záležitost pohledu do mapy cestou na trolejbus. PS: Co s tím mžounem, toho jsme nepotkali?
30.4. 19.57
Pokroky v Hrošících
Tak sem jsme dorazili jako první a z prvního místa jsme byli definitivně a nemilosrdně sezazeni týmy, které to vyřešily výrazně rychleji než za 95 minut (naštěstí jsme si vzali nápovědu, jinak bychom tam snad seděli doteď).
30.4. 20.12
Chorošovo komando
Jen jedno písmeno?? Musí jich tam být víc, ne?? Všichni jsme se divili.. po vyslovení písmene "M" vyrážíme obhlídnout Zámek a pak podchod.. a vida.. svítí se tam:)
30.4. 20.52
Bude konec světa
osmisměrka, to zase nic nezbude, jako minule. Přece jen M! Hmm. Parada. A co ten Baťa? ten nebyl na seznamu. A ještě Jan a dokonce Antonín. Tomáš Baťa se ve Zlíně jmenuje každý patník, ale J.A.Baťů bude málo. Co je v mapě? Ulice. Ve Svitu. A je na ní velké M. Další 3 ulice jsme se dozvěděli až na řešení na Štěrkáči, ale nechyběli nám..
2.5. 22.50
Ministerstvo pro adm.záležitosti
Humpey> Dorothy to říkala od začátku!!! Kdybychom ji poslouchali, trvalo by nám luštění deset minut a ne tři a půl hodiny. Každopádně jsem rád, že jsme překonali vytuhnutí. Pan ministr, Bernard a Frank se podívali na Lysou a nápovědu našli ve chvíli, kdy Dorothy spatřila spásné "JABATI", kterému se Humpey ve své zaražené pubertě smál už od začátku a nedošlo mu to.
3.5. 14.26
Husákovy děti: Immortal
Při spatření této šifry nám věrným proběhl mráz po zádech. Ještě dnes cítíme ten chlad, kdy jsme v druhém ročníku zmrzli a i zamrzli na šifře 9 na Mladcové. To bylo hodně chladno. Ješte dnes si pamatuji: "Severní konec Jahodová" A tak jsme hned vzpomínali na princip tehdejší osmisměrky a doufali, že tato nebude opět naše smrtící. Naštěstí princip byl zcela jiný a počasí mnohem teplejší. Nedalo to příliš času a my jsme mohli jít zase dál.
5.5. 13.49
Pink Ladies Team
Ha. Zbylo jen M. Co je to M? Na mape to neco je. A protoze bydlim v Praze, tak si rikam, kde ve zline je Metro :D Ale muzeum se naslo taky rychle :P

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem