Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Bylo nás pět

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl28.4. 23.03
Umlátila vlka zmrzlou zástěrou
V prvních vteřinách Šumného Zlína jsem vzpomínal, jaké místa se v něm objevují, a potom vše i se jmény architektů pečlivě potmě zapisoval... Po jednom oběhu kina jsme se unášeli davem koupit si ZL. DENÍK 8) [za Umlátila vlka zmrzlou zástěrou Peťa]
28.4. 23.06
Oringo team
Ten poslední výtisk v trafice u obchodního domu byl náš...
28.4. 23.34
Iontový Stabilizátor
Před začátkem hry, kolem půl čtvrté, nám nechtěla paní v trafice rozměnit drobné na 24hodinový lístek tak jsme si koupili Zlínský Deník aby rozměnit musela. Kdyby jsme tak věděli a aspoň ho otevřeli.. ;o)
29.4. 08.18
Leguani na dovolene
Bylo zábavné sledovat, jak si všichni během filmu píšou poznámky, nahrávají na video..a pak nic:)po filmu jsme si skočili koupit jídlo do Delvity a mezitím vyprodali noviny široko daleko - tak jsme zajásali, když jsme našli jedny ležet na chodníku. Asi po hodině jsme zjistili že v nich chybí několik stran :) Nakonec jsme je koupili na autobusáku, ale to se už blížila šestá, tak jsme si šli raději pro nápovědu.
29.4. 09.03
JeDno
Výkřiky typu: "Jé, to je u nás!" mohly být pro nezlínské týmy sledující desítky pro ně nerozlišitelných cihlových domů šumného Zlína trochu deprimující, naštěstí pro ně měl pan Vávra za úkol nás jen navnadit a pobavit. Což se mu myslím povedlo znamenitě. Než jsme zjistili, proč vlastně máme koupit Zlínský deník, byl už na všech blízkých místech vyprodaný, no u ABS jim díkybohu ještě něco zbylo...
29.4. 09.15
Baťův prd
Nenarazili jsme v kině na ten Osudový správný plakátek. Za to se mi zdálo, že leták půjčovny videokazet nalepený na vstupních dveřích, je zbytečně složený z x písem v textu (teď už vím, že jim prostě blbla diakritika). Tak jsme tam šli. Holka co tam prodávala se podezřele usmívala.... Že jsme správně bylo jasné z toho, že se dal koupit jen Zlínský týdeník se starým datem :)) Překvapivě v týdeníku nic nebylo... ani ve vyluštěné křížovce... to by jeden neřekl.
29.4. 09.16
Albert Stallone
Ivo: Začátek pro nás hektický. V kině jsme udýcháni a zpoceni asi 5 minut po začátku. Šumný Zlín jsem si moc neužil - jsa neinformatik, snažil jsem se od půlky filmu vyluštit chybovou(?) hlášku, která se objevila na chvíli na vrcholku obrazu. Hezké, milé, navozující atmosféru. A Vávra po skončení produkce vyloženě pobavil.
29.4. 09.32
Chorošovo komando
Díl Šumných měst se Zlínem jsem viděla už dříve a protože se sál v kině nezamlouval jednomu členu z týma.. Montymu (čtyři nožky a chlupatý), vyrazila jsem čakat ven.. A copak to věší za nový film... Aaaa houby film.. trafika nedaleko :)
29.4. 10.52
Triky a povery
Marek: diky to, ze jsme pracujici a zacatek byl v patek pred ctvrtou a my jsme z Brna, tak to bylo fakt peklo stihnout to ... a nepodarilo se, meli jsme 10 minut sekeru ... jeste ze to nevadilo.
29.4. 11.16
Jeníčci
Héra: Ta paní, která prodávala v trafice za rohem týden starý Týdeník Zlínska (člověk pořád musí předpokládat chybu orgů) a tvrdila, že žádný Zlínský deník neexistuje, je u mě hyena. Taky nebylo moc hezké, že byl povolen příchod do 16:40, ale film skončil dlouho před tímto limitem, čímž pádem později (ale včas) příchozí nedostali Vávrovu informaci, ale jen důrazný vyhazov z kina (můj případ). Nápad se změnou nápisu na průčelí výborný.
29.4. 11.53
IS Mise
Jirka: Hra pro nás začala už v 13:03 v Brně. V tu dobu jsme totiž nasedli do vlaku, který zhruba hodin poté - ve stanici Vyškov - začal hořet. Společně s dalšími brněnskými týmy jsme začali vymýšlet jak se dostat do Zlína včas. Nakonec jsem navzdory Českým drahám dorazili v 15:50 na zlínské nádraží a v 16:00 už zapisovali do notesu všechno podezřelé, co Vávra řekl. A že toho bylo :). Prostě začátek jak má být.
29.4. 12.02
ustredni topeni
Sel jsem ven telefonovat domaci clence tymu at zjisti detaily o architektu Florencovi. A hele, copak nam to tady vesi... Pani v kiosku jsem varoval, ze proda hodne zlinskych deniku, ale ani se neusmala. Moc hezky, film i napad
29.4. 12.05
Gang team Vlastíka Šebesty
Nápis na štítu kina moc vtipný, úprk k druhé nejbližší trafice (musíme přemýšlet takticky). Přímé řeči nám byly divné hned, ale zaměřili jsme se na první písmenka. Lezlo z toho ZÚŠ. Ale která? NHU? Pro jistotu jsme zaskočili i do redakce pro stokorunovou výhru a po vypsání přímých řečí 17:23 šifra prolomena.
29.4. 14.33
@
Mira: Sedame strategicky k vychodu, film pozorne sledujeme, dva z tymu si pisi poznamky. Konec - haha, pekne! Noviny nastesti mame brzy a clanek tez.
29.4. 14.45
HrubyOdhad
Polovina týmu přišla ke kinu těsně před koncem filmu, takže úleva, že film samotný potřebovat nebudeme. Článek jsme objevili okamžitě, taky výzvu k vyzvednutí 100kč, když se to ukázalo jako matoucí, začali jsme hledat něco skrytějšího a ztratili další hodinu pročítáním novin (křížovky, šachová partie, inzeráty...). Po opětovném návratu k článku už to šlo rychle - takže náskok před většinou týmů využívajících nápovědu 10min :-(
29.4. 15.58
Team 155
Super šifra - děkujeme člence teamu Chorošovo komado Alence za výtisk novin. Jura řeší okamžitě - tam jsme chodil.... jako první na jedničce:)
29.4. 20.51
Baťův prd
Tak jsme vyprávěli, že jsme cestu k šifře poblíž kina bohužel nenašli. A náš posluchač zaregoval vpravdě analyticky: "A kdo je ten Pobližkin?"
29.4. 21.08
Tatarkový klub
Inka: Ač z Brna, hořící vlak nás nepostihnul, měli jsme místenky na autobus. Takže v kině jsme byli včas. Šumná města o Zlíně jsem viděla a že by natáčeli speciální díl jen pro OSUD? Chvíli sleduju, jestli tam nebudou nějaké přidané záběry, ale nakonec si film jenom pěkně užívám. Byl to super nápad, mimozlínští se aspoň něco dozvěděli o Zlíně. Po Vávrově závěrečné řeči část týmu kontroluje šatnu a pak se scházíme před kinem. A hele nebylo tam nad vchodem předtím jen OSUD 4? V nejbližších trafikách je vyprodáno, musíme až k autobusovému nádraží. Objevujeme článek, zkoušíme různé postupy. První písmena přímých řečí? ZUŠ ale dál nesmysl. Tak nic. Klukům se nezdá ta výhra, pořád se dohadují, jestli s tím má něco společného a jestli ten článek není jen náhoda. Prohledávají znovu celé noviny a nic. Nakonec jdeme na šestou k lyžařskému svahu a odcházíme mezi posledními. Holt rozjezdy máme pomalé.
29.4. 21.12
Prasklá lupa
Začátek hry skvělý, článek v novinách jsme odhalili brzy, ale protože jsme v něm neshledali nic zvláštního, pročítáme celé noviny dál. Až dojdeme k šachové partii. Zápisy tahů se nám zdají podezřelé. Zvlášť věta:..OSUD bílého jezdce je zpečetěn... Asi hodinu jsme se snažili kódy rozluštit. O půl šesté se k nám připojují poslední dva členové našeho týmu, z nichž jeden je šachista. Spoléháme na něj.. Bohužel nám po přečtení sdělí, že je to standardní zápis tahů v šachu... V 17:45 vyrážíme na svah.
30.4. 12.25
UHerák
Šumná města (a obzvláště Šumný Zlín) je oblíbený pořad. Popsali jsme tu nejvíc papíru :)
30.4. 15.16
scoutdoor.cz
Jura: Šumná města občas sleduju, Zlín jsem bohužel v TV neviděl,takže se v průběhu filmu nedalo určit jestli si tam orgové něco nepřidali, ale tušili jsme jak to dopadne :)
30.4. 15.26
Vševědovy senilní děti
Šumný Zlín byl super. Honzík popsal A4, ja dvě:-)Něják jsme předpokládali, že bude změnen nápis nad vchodem, tak jsme jen po očku mrkli, spiklenecky se po sobě rozhlídli a pospíchali k trafice...
30.4. 17.34
Brambory
Skvělý začátek, po chvilce nám bylo jasné, že ve filmu šifra nebude. Kdo by to taky stíhal zapisovat. Byl to dobrý nápad pro přespolní, jak se seznámit se Zlínem.
1.5. 13.16
Útok tvrdým chlebem
Krásný nápad! I článek v novinách sme objevili, ale nevěděli jak s ním naložit :-) Řešení jsme hledali i v obrázku k článku - víte, že je to pravítko na dvou místech "vykousnuté"? :-) Dokonce sme luštili křížovku v novinách :D ...a pak skončili, tak jako drtivá většina, u lyžařského svahu... no a z toho už to bylo celkem jasné (i když varianty řešení jsme měli dvě - čili jsme se rozdělili.. a našli...
3.5. 14.09
Husákovy děti: Immortal
Nádherný šumný Zlín. Kdybychom celý tým nesvolali do kina a nechali ho rozdělený dle původního plánu, asi bychom měli velký náskok před jinýmy týmy. Dobrý pokus jak nás zabavit :). Jinak děkujeme na konci za toho chlápka v tričku OSUD3. Měli jsme také takové tričko a vysvětlovat týmům, že my opravdu nejsme řešením šifry bylo zábavné :) Za malý výpadek obrazu bych také rád poděkoval :), bylo zábavné přesvědčovat člena týmu, že se nejedná o morseovku, ale o pouhé formátování data a času na projektoru. A nakonec chudák vrátná na SPG :)) To se povedlo ;)
5.5. 13.48
Pink Ladies Team
Zhruba v pulce promitani mi kolega z temu rekl: obehni kino. Tak se stalo, ale prisaham bohu ze napis tam jeste nebyl. Kdyby jo, mohlo nam to dat poradny naskok, nakonec sme meli silene zpozdeni. Skoda

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem