Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Zachráněni Králíkem

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl28.4. 23.15
Oringo team
Ty nám ale daly - my ty váhy tam furt neviděli. Jsme si říkali jak ten měsíc máme z toho železářství vyrobit?
28.4. 23.31
Poštovní mrož
Můj oblíbený úkol. Jakmile jsme zjistili, že je potřeba vyrobit váhy (ryby nám nešly vyrobit), tak už byl princip jasný a pomocí kulaté tužky, podložky a pravítka jsme šifru vyřešili celkem rychle. [oPPo]
28.4. 23.49
Umlátila vlka zmrzlou zástěrou
Váhy byly jasné, když už cestou k šifře jsme se brodili mezi týmy vážícími šroubečky. Pomocí nějakého neznámého třídícího algoritmu jsme to seřadili podle hmotnosti a začali pracovat s indexy obrázků, jak jsou, a indexy po seřazení. Pak nastala zoufalost: černý bazmek=tečka, bílý bazmek=čárka (či vice versa).
28.4. 23.57
Umlátila vlka zmrzlou zástěrou
To: Oringo > Nejlepší byli stejnak orgové a jejich kec "panna se z toho vyrobit opravdu neměla"
29.4. 09.42
Albert Stallone
Po vyrobení vah, převážení dvou nejlehčích (referenčních) součástek a vyslovení teorie, že se jedná o substituční šifru, není již příliš těžké ověřit řešení bez vážení. Druhé písmeno ja A, 4 od konce B - tomu vyhovuje v mapě pouze Malenovický rybník. Kontrola, jestli váhy písmen odhadem sedí, provedena za pár sekund. K rybníku již přicházíme 14, během 2 šifer jsme se posunuli o 40 míst v pořadí. Naším cílem je první desítka na další šifře...
29.4. 09.56
Baťův prd
Tak bohužel, jsme místo znamení a tedy "Váhy" vydedukovali, že máme vyrobit "měsíc"... no jo no... Osm hodin jsme bohužel nepřišli na nic lepšího a jen zkoušeli morseovku či další pochybné konstrukce... teda ta morseovka docela vycházela.. no aspoň jsme se nenudili. :) Po třetí šifře jsme byli mezi posledními,ale velmi rychlý zdoláním následujících šifer se nám po desítku podařilo předehnat asi polovinu týmů...měli jsme teda skvělou náladu. Je prima, že se podařilo dobrou náladu udržet i přes regulérní pracovní směnu ve šroubárně.... příště snad budeme všímavější... přecijen to byla naše první hra :))
29.4. 11.17
Proudoví krtci
Po pochopení textu, že máme vyrobit váhy, jsme z podstaty úkolu a struktury zadání odvodili, že bdue třeba zjistit, kolikrát je skupinka předmětů těžší než "jednotka". Role takové jednotky nejlépe seděla podložce, poněvadž je nejlehčí. Přiřadili jsme součástkám čísla tak, aby vycházel smysluplný výsledek, nebylo třeba nic vážit. Celkem 18 minut včetně balení. Pěkná šifra / úkol bez ohledu na to, kterým způsobem ji řešíte.
29.4. 12.07
ustredni topeni
..tak uz vim kde jsme nabrali ztratu na Krtky. My jsme peclive setavili vahy, seradili kombinace sroubku a zapasili s morzeovkou (useky podle ruzne logiky, cerna-bila). Az po definitivnim zavrzeni doslo a druhou moznost. Ta uz sla rychle, i kdyz maticka nebyla zrovna presne za dve podlozky...
29.4. 12.31
Alkaloid
Desítka byla pro nás téměř osudnou. Převážili jsme to několikrát (někde jsme pece museli udělali chybu, že...) a pořád ne a ne interpretovat řešení. Po DESETI hodinách nás napadlo správné řešení! (příchod na devátou šifru cca 30., na 11 cca 80.)
29.4. 12.41
Kofila
Vasek: Jeden z vrcholu hry - nejdriv priserna navigace (mel jsem s sebou GPS a podle me ta vzdalenost byla trochu jinak - ale primo z mista jsem to nemeril) a pak asi dvouhodinovy zakys - princip opet jasny hned ale realizace trvala zatracene dlouho. Nakonec jsme meli krasne vahy sestrojene z vrsku pet lahvi (ktere od te doby ne zcela tesnili )- niti a klaciku.. Jakmile bylo zvazeno, vyslo to uz krasne.
29.4. 12.48
IS Mise
Jirka: Diky skvelemu navigovani od Toma jsme azimutem - uz konecne vim co to je :) - dosli k potoku a pak proti jeho proud az k pramenu. Sifra samotna byl pro me asi jedna ze tri nejpeknejsich v cele hre. Napad, realizace a i zpusob jak jsme ji resili (skutecne tymove) vsechno super. Do pul hodinky vyrazime smer Malenovsky rybnik.
29.4. 13.12
Název týmu:
Tady začala menší týmová krize. Bylo jasné, že se bude vážit. Princip byl také jasný, ale na začátku jsme hmotnosti jen odhadli. Pak jsme zavedli novou hmotnostní jednotku "1 zmrd" a podle ní určili hmotnosti ostatních celků. Hmotnost byla určena s přesností +- 1 zmrd, a tak jsme šli k rybníku.
29.4. 13.16
MUPY MUP!
Čtyři a půl hodinový zákis a ztráta prvního místa hodně mrzela. Nejvíce proto, že to celé bylo postaveno na znamení vah a ten datum byl zavádějící!
29.4. 13.41
Gang team Vlastíka Šebesty
Fatální ZÁSEK. Šifru nacházíme 22:50. Rozhodně v první desítce, snad i v první pětce. Tím však hladký postup hrou našeho týmu končí. V prvních šesti hodinách luštění této šifry zkoušíme opravdu ledacos, dokonce i správné řešení, jen zaniklo v přehršli dalších nápadů a dostatečně jsme ho neověřili. Příliš jsme se upnuli na to, že se jedná o dvoustupňovou šifru 1. seřadit obrázky podle váhy 2. interpretovat podle morseovky (černost bělost, kulatost hranatost, závitovost nezávitovost a mnoho dalších pokusů – často vycházela smysluplná sada písmen bez W,Q,X… i se správnou četností a poměrem souhlásky/samohlásky). Za úsvitu cítíme potřebu změnit prostředí. V bufetu na zlínském atobusáku jídlo a kafe a pivo v nonstopu tamtéž. Váhy v bufetu nejsou dostatečně citlivé a tak se vydáváme do lékárny (to už jsme s touto šifrou strávili 10 hodin). Ani správný postup a vážení na setiny gramu nepomáhá, vychází MALFMNUSKXQ…(asi nám to špatně zvážili, např. matička 3.92g , podložka 1.52g což se dost liší od čísel která říkali orgové v cíli). V 10.30 se vzdáváme. Šifra se nám zdá dobrá, kdo ji vyluštil hned se asi našim peripetiím diví, bohužel je to ten typ šifry, ze které se špatně dostává, když do ní člověk zabředne.
29.4. 14.05
@
Mira: Sifru resime u Boudy, takze mame komfort: stul i lavecky. Aha, vahy...! Nejdrive seradime jen dle hmotnosti, to je malo. Rozdeleni do dvou skupin - jedna presne vazi (tuzka, 3 nite), druha tipuje pismena a hleda texty v mape. Druha skupina dostava dulezite informace od prvni a ma to. Jeste kontrola, OK. Hmmm, pekna sifra a tezka, pochvalime se a jdeme...
29.4. 14.22
Jeníčci
Héra: Tohle by mě bavilo :-). Do šifry jsem aktivně zasáhl jenom dvakrát, na začátku a na konci, mezi tím jsem si hezky odpočíval. Nejprve jsem se zeptal, zda ta data neodpovídají nějakému znamení. Pak jsem ostatní nechal pracovat se špejlí, nitěmi, izolepou, jehlou atd. Po čase jsem si zašel prohlédnout jejich sbírku písmen, doplnil, písmenko nahoru či dolů posunul, a šlo se. Přesun bez pořádné mapy na houby. Vzali jsme to kolem zahrad zleva. Poznámka k těm, co to odhadovali: v mapách se vyskytoval Malenovický rybník i Malenovský. První varianta nepasuje.
29.4. 18.04
Scientific Approach
Mara: Ach ta krabička:-(. Příliš sme se odkazovali na minulý OSUD a trik s obálkou. Obrázky šroubečků totiž přesně na milimetry odpovídali s rozměry krabičky (předek krabičky např odpovídal 4×2 obrázkům). K tomu dva typy mezer mezi obrázkama (ty širší sváděli k tomu, že tam bude ohyb). A k tomu možnost umístit na krabičku až 30 obrázků (30 dní v intervalu těch datumů). Až po třech hodinách Helču napadli ty váhy a bylo to hned. Váhy ze špejle a vršů od minerálek na místo mističek si necháme patentovat:-)
29.4. 18.14
Scientific Approach
Jinak doplňuji že toto byla jinak asi nejlépe odtestovaná a vyladěná šifra. Velmi se mi líbilo, jak obrázek s pojistným kroužkem a matičkou odrazoval od možnosti použít morseovku či římské čísla. Naš blbost, že sme neprokoukli hned ty váhy:-/
29.4. 18.22
Scientific Approach
Říkal jsem pojistným kroužkem a matičkou? Myslel jsem pojistný kroužek se šnekem. Stopuju už svůj spam :D
29.4. 19.21
Albert Stallone
Ivo: to Héra - píšu to z hlavy bez mapy. Takže je možné, že jsem pasoval Malenovský - resp. je jisté, že na místě to sedělo včetně ověření (y evidentně nejtěžší atd.)
29.4. 19.48
HrubyOdhad
Váhy jsme neodhadli i když všichni kolem vážili, my se pustili do morseovky (ti, co váží jsou přece ještě tady, ti co na to šli jinak, už určitě odešli) znamení nám nesedělo a tak jsme obrázkům přiřadili text "První měsíc podzim" a hledali způsob jejich správného seřazení, třeba podle hmotnosti. Jednotliví členové týmu se tu postupně vyspali a ráno jsme se vydali k rybníku - to bylo podle mapy jediné řešení. Poprvé jsme využili názav týmu k řešení situace :-)
29.4. 20.47
JeDno
Konečná stanice, vystupte si prosím... Šest nebo sedm hodin řešení, výsledek žádný. Proč nebyly všechny mezery mezi obrázky stejné? Proč jsme měli ten stříbrný křížový šroub evidentně o několik milimetrů delší, než na obrázku? Bylo to trošku frustrující. Příliš jsme se upnuli na seřazení fotek podle hmotnosti skupin, morzeovka na sto způsobů, prostě konec. Škoda, že nebyl řešením Malenovický rybník místo Malenovského, to bychom nejspíš zkusili, takhle nám seděl jenom Televizní vysílač, kde kupodivu nic nebylo :)
29.4. 23.38
Leguani na dovolene
aaauuuu...cca 7 hod :)) nešlo ci cestou nevšimnout, že máme vážit - ale co pak s tim??? Sestavili jsme stupnici obrázků podle hmotnosti, seřadili jsme jednotlivé prvky podle hmotnosti - nic, vyzkoušeli jsme všechno možné s morseovkou - proč sakra byla na jednom obrázku jedna matička začerněná??? KOlem sedmé nás dva členové opustili a nakonec jsme dali hlavy dohromady s okolními týmy - furt nic. Někdo přišel z echem jaký je způsob řešení - poměry hmotnosti vychází v krkolomných zlomcích, asi špatně zaokrouhlujem, zas nic :( další echo že je jedenáctka u Riviéry - jdeme se tam společně podívat. Nejde nám nikomu o vítězství, chcem si hlavně zahrát a pobavit se.
29.4. 23.41
Tatarkový klub
Tak šroubková algebra pro nás znamenala zásek na 3 a půl hodiny. Chvíli jsme přemýšleli, jak ze šrouků poskládat data a hlavně k čemu by nám to mělo být dobré. Ale nakonec jsme váhy pochopili celkem rychle. Jirka nadhodil, že tak blbě uprostřed měsíce začínají znamení a moje máma je ve vahách. Poskládali jsme je ze špejle, nití a papírových kornoutků. Jenže jsme šroubky jenom lineárně řadili, nebrali jsme v úvahu poměry. Pak se Jirka podíval do mapy a začal hlásit možná další stanoviště. Všimli jsme si, že nám z toho leze MAL, tak jsme to dopočítali tak, aby na to šel napasovat Malenovský rybník. A ono to kupodivu vyšlo.
30.4. 00.47
Pralinky zvlášť
Haluzení z mapy zase jednou přináší své ovoce. Sedneme, pochopíme, uhodneme, pro kontrolu převážíme, že skutečně obě N a Y váží stejně a svištíme dál. Přeskakujeme desítky družstev.
30.4. 09.42
The Shreksons
Zvážili jsme součástky, seřadili od nejlehčí po nejtěžší, přidělili jim podle toho čísla od nejmenší po největší (pak i obráceně) a pak sčítali jednotlivé kombinace šroubků a aplikovali na písmena abecedy. Vycházely nesmysly. Už jsme asi nebyli daleko, ale mozky už nepracovaly tak, jak by měly, takže jsme tady skončili.
30.4. 14.40
Nepropadejte panice
šroubárna byl náš konec. na desítku sme dorazili těsně před půlnocí na 22. místě ale to byl taky náš konec. v následujících devíti hodinách sme zkusili kromě správného řešení úplně všechno. nápis "vyrobte..." se dal interpretovat různě. např. vyrobte znamení. a nám se podařilo z matičeka šroubků vyrobit několik skulptur, které se podobaly různým značkám na mapě :-). dál by mě zajímalo kolik týmů přišlo na to, že existuje jen jeden způsob, jak poskládat ty sestavy z obrázků tak aby nám žádná součástka nezbyla? pak už sme se zabývali jen těmi sestavenými obrázky, jejich pořadím na šifře, jejich pořadím po seřazení podle hmotnosti...z tohodle řešení vyšla hromada čísel které po rozdělení na dvě části dali azimut a vzdálenost. vedly přesně na motokros. tam vám bylo nad ránem krásně... :-)
30.4. 14.58
Kakao nemáme...
pochopily jsme,že máme udělat váhy,ale říkaly jsme si to po nás přece nemůžou chtít...:-)Morseovka pasovala krasne,vyslo nam tam sesrub,coz jsme pochopily jako zacatek slova sesrubuj a tak jsme srubovaly a srubovaly.To byla teda blbost. Nakonec jsme přece jenom dorazily k rybníku.
30.4. 16.05
scoutdoor.cz
Jura: tak tady jsme skončili :( NA stanoviště dorážíme kolem půl dvanácté. Váhy jsme pochopili okamžitě, Veky rychle sestrojuje superpřesné laboratorní váhy :) vážíme, počítáme, kombinujeme, nevychází to. Aplikujeme morseovku na 150tisíc způsobů. Po hodině se přesunujeme do blízkého přístřešku. Veky staví nový, přesnější model vah, znovu vážíme (podle Vekyho s přesností na tisícinu gramu:) počítáme, zase to nevychází. Další zoufalé pokusy s morseovkou, stále dokola. O půl osmé ráno už nemá nikdo elán na další zoufalé pokusy. Balíme a míříme směr domů, letošní OSUD pro nás skončil. škoda, až na tu desítku nám to šlo fakt dobře :)
30.4. 18.36
UHerák
Na desítku jsme už nestačili, ale to vůbec nevadí, protože ještě nidky jsme tři hodiny nevážili šroubky :). Chce to víc zkušeností.
30.4. 18.46
Brambory
Podle počtu luštících týmů, které se zde nacházeli kolem jedné hodiny, nám bylo jasné, že se zdržíme. Našli jsme si krásné místo ve stínu smrku plné klíšťat a jiné podobné havěti.Že máme vyrobit váhy, nám bylo jasné hned,ale mysleli jsme, že slouží pouze pro seřazení písmen ve větě. Jinak to byla jasná morseovka všetně trojciferné kóty. Po 2,5 hodinách tečkování a čárkování (od soboty bych mohl dělat radistu na Titaniku) jsme zjistili, že tudy cesta nevede. Přesunuli jsme se na blízkou asfaltku a začali znova a jinak. Po sestrojení laboratorních vah z dvou PET lahví, špejle, nitě, špendlíků a sáčků z předchozích šifer jsme začali srovnávat hmotnosti červíků, háďátek,... Naší sestavou přezdívanou větrník jsme pobavili několik kolem jdoucích týmů. Po třech hodinách marné práce a 15 minutách efektivní byla šifra zdolána. Toto bylo zapito 48% Osudovicí a oslaveno týmovou hymnou.
30.4. 20.29
Pokroky v Hrošících
"Váhy", 5-6 hodin, co dodat... Mám pocit, že kdybych během těch moře hodin procházel slovník základních českých slov, tak na toto slovo přijdu taky. A možná rychleji. Po zjištění klíčového slova to již byla otázka asi 15 minut.
1.5. 09.54
Baťův prd
Pro Nepropadejte panice: Ano, ano, objevili jsme velice zahy, ze existuje jen jedna moznost jak vyuzit vsechny sroubky podle vzoru zadani tak, aby se zadny vzor neopakoval. Navic to bylo pet utvaru = zase nam do toho pasoval ten petipismenny "mesic". Ted uz slo tedy jen o to, ktere pismeno, je jaky utvar a melo to byt vyresene :)))))
2.5. 08.37
Uvidíme
Jirka: Nádherná šifra, která mě přesvědčila o tom, že se tajné zprávy mohou vyskytovat všude a ve všem. Od této chvíle již nemám klid. Jen si představte, kolik zajímavých informací zůstalo v prodejně spojovacího materiálu ještě nepřečteno.
2.5. 13.34
Popocatepetl
Ladik: Kdo si vsimnul, ze ve Zl. Deniku jsou u tohoto znameni uvedeny spatne datumy?
3.5. 10.40
Pokroky v Hrošících
to Popocatepetl: Tak to je fakt dobrý, ten deník je všeobecně dobře matoucí, jak tak čtu.
5.5. 13.53
Pink Ladies Team
Fuj fuj fuj na Vas orgove. A jeste jednou fuj. Ty sroubecky nemely pomer vah, tak ja by se ocekavalo. Museli sme moooc domyslet. Ale napad skvely, asi tezko proveditelny.

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem