Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Ministerstvo pro adm.záležitosti

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl28.4. 23.12
Oringo team
Pro jistotu jsem ty stanice proskenoval, zaujal mě jen Luděk Sobota. Nicméně + a - bylo jasným vodítkem - taková dávačka vleje elánu do žil (ale jen do dalšího záseku :-), na Štenberk jsme skoro vyletěli.
28.4. 23.37
Umlátila vlka zmrzlou zástěrou
Taktéž scan pásma, ale počítání kolik je jedno "X" MHz jsme zavrhli. Překvapivě tam nebyla žádná pirátská stanice, všecky měly svoje pravé RDSko :D No a pak se šlo na baterky a na kopec...
29.4. 00.18
The Beavers
Takže přece jenom baterky? Taky jsme je zkoumali, ale nic :-(
29.4. 09.37
Albert Stallone
Ivo: prvních pět minut se věnujeme zprovoznění nefunkčních kontaktů a výměně baterií. Uzmul jsem obě sluchátka, tým se naštěstí nerad nudí, takže mezitím, co skenuji rádia, je bateriová šifra prolomena. Na tuto šifru jsme přišli, tuším, až 57, na kótě jsme už 34.
29.4. 09.38
Baťův prd
Měli jsme vyteklý baterky, dali jsme tam teda naše a zatímco jsme ladili rádio, náš fyzik v týmu začal něco hledat na baterce. No nechali jsme si ho hrát s baterkou, ale když záhy přečetl "345" padli jsme z toho na zadek... Tady prostě pokračovala série našeho pětiminutového luštění šifer.
29.4. 10.12
Baťův prd
Jo je fakt, že nás po vyluštění šifry napadlo, že z těch baterek vlastně nevytekla kyselina, ale nějakej olejíček od orgů. .)
29.4. 12.13
NP TEAM
svačinka, podřimování a příjemná hudba....pak mi zbytek týmu vzal baterky a vyhnal mě na kopec
29.4. 12.18
ustredni topeni
Jirka:Baterky :-)))...konecne vyuzijeme ty co jsme meli nachystane podle pokynu. "Co s tim?" "Vyhod to!" - blbejsi pokyn jsem snad v zivote nevydal... Nastesti jsme je nasli v kosi rychle a tak to bylo na deset minut i s tim prohrabavanim odpadaku.
29.4. 12.39
IS Mise
Jirka: Tohle mohla byt dobra zasekovka. Nastesti nas voditko "- ... +" na sifre primelo temer okamzite vytahnout baterky a vyrazit na kotu 345.
29.4. 12.49
Gang team Vlastíka Šebesty
Rádio vyzvedáváme ve skupince prvních čtyř týmů. Euforie. Ladíme stanice. Prokopovo Yesterday má 9 písmen. Ale v rádiu baterky jsou, tak proč jsme si měli brát svoje? - +. Jasně baterky. Fakt bezva nápad. Směr 345 vyrážíme 21:15.
29.4. 12.55
Kofila
Vasek: Hezke a velmi rychle vyresene. Ani jsem si nestihl poslechnout milostnou seznamku, kterou zrovna vysilali, protoze mi spoluhraci temer okamzite vyndali baterky.
29.4. 13.37
Jeníčci
Héra: Dobrý nápad na kombinaci polodestruktivní šifry s trojským koněm. Chvíli počítáme stanice a dumáme, zda můžou orgové zajistit, aby ta mrcha chytla vždycky ty stejný. Po otázce "proč to začíná a končí + a - ?" už celkem krátký proces.
29.4. 14.12
@
Mira: To je bazmek. Poslechneme si chvilku vsechny stanice. Vyndavame baterky, jeee +-, a je to. Pekna sifra, bez to +- by to bylo docela drsne...
29.4. 15.59
Ryby létají v noci
Po chvíli poslouchání jsme si všilmli +- a bylo to jasné.Hurá na Štenberk!
29.4. 16.17
Team 155
Ani si neposedíme a jdeme na kopec. Z vedlejšího teamu jen slyšíme:" Šifra je BBC"...
29.4. 19.41
HrubyOdhad
Opět na to jdem moc vědecky. Skenujem všechny stanice, řadíme podle frekvence (od - po +) a doplnujeme podle poctu pismen za X. Vysledek SKI je nepravdepodobny - tam byla napoveda na zacatku. Tak jsme to cele rozsroubovali a prohledavali vsechny soucastky (soupis poskytneme za uplatu). Baterky prisly na radu az na konec. Tady orgove zklamali - měli mít pirátský vysílač:-)
29.4. 22.47
Tatarkový klub
Inka: Pěkné, moc pěkné. Rádio jsme rozebrali, koukli na baterky - hm, baterky, celkem normální. Svoje jsme si asi měli vzít, kdyby tyhle nejely. Důkladně jsme prozkoumali vnitřek rádia. Pak jsme docela dlouho poslouchali všechno, co se dalo chytit, a snažili se a) odhalit ve vysílání některé normální stanice něco, co by mohlo být zprávou b) naladit nějaký místní vysílač orgů. Nedařilo se ani jedno. Pak mě trklo to +- Hurá na Štenberk. PS: To rádio jsme pak dali do cache u Svaté vody, kterou jsme si cestou do cíle odlovili.
29.4. 23.23
Leguani na dovolene
Číslo bylo odhaleno poměrně rychle, nicméně potom jeden příliš technicky založený člen týmu (budiž mu země lehká) prohlásil že jde o azimut, odkud přichází pirátské vysílání, které jistě máme odhalit. Při určování azimutu si okolí v mapě ani neprohlížíme - bohužel. Míříme na Vinohrad a cestou prohledáváme všechny odstavené Favority a podobná vozidla, jedtli neobsahují hledaný vysílač - a nic. Nahoře na kopci se nám zdá divné že tam nikdo není - při pohledu do mapy a zjištění že máme být na protějším kopci jsme docela sprostí :) cestou lehce kufrujeme v maliní a ke kótě přicházíme z opačné strany, ale pohled na "světlušky" kolem šifry stál za to :)
30.4. 00.31
The Shreksons
Marťas: Po hodině lazení a poslouchání místních stanic,se schodujeme, že žádnou šifru neuslyšíme.Jdeme do nonstopu na kafe.Do 10ti minut je úkol vyřešen(v hospodách to lépe myslí:) ).Tady končim(zranění bylo závažnější než se pvodně jevilo).Zbytek týmu pokračuje na kótu 345..
30.4. 07.58
Kongruence
Martas: Ladime a snazime se zjistit stanice a nazvy napasovat do Xek nebo neco zaslechnout tam kde sme naladili ticho :-). Pak nekdo se nekdo z tymu zminil, ze proc nam psali "vemte si baterky" kdyz uz tam sou. Sem az ted zjistil, ze ty baterky uvnitr nejsou ty nase... Evca rozebira pristroj a uz cteme DRY B... . 345=kota, na to sme prisli hned. Pavel okamzite urci smer a jeste to vezme kolem studny s mineralkou abysme doplnili vodu, dobra :-)
30.4. 14.50
Kakao nemáme...
POřádně jsme si poslechli Mumuland a Já už jdu a vyrazily do našich rodných kopců (jako místní obyvatelky jsme měly nejspíš výhodu,že jsme přesně věděly,kudy vede nejkratší a nejlepší cesta na Šternberk)
30.4. 15.46
scoutdoor.cz
Jura: plus a mínus bylo naštěstí dostatečně jasným vodítkem a pohled do mapy nám prozradil zbytek. Další rychle zmáknutá šifra. Bohužel jedna z posledních :(
30.4. 18.00
Brambory
Na tuto šifru jsme dorazili jako 18. Posloucháme rychle všechny stanice a zjištujeme, že tudy cesta nevede. Asi 20 minut jsme hledali šifru na čárovém kódu na baterce. PS: Došly buchty (kofrum) od té doby se tempo zpomalilo.
30.4. 18.21
UHerák
Pěkně zapeklitý dáreček... po neuznané reklamaci rádia nám došlo, že poslouchat asi nemáme, a pak když jsme kukli na baterky tak už to šlo rychle.
30.4. 20.18
Pokroky v Hrošících
My jsme nejdřív dostali šméčko, co nehrálo vůbec a byli jsme z toho strašně nešťastní. Slečna u šifry na nás ale byla hodná a dala nám nové rádio, které se ladilo pomocí tlačítka Light a ještě při tom svítilo. Pomocí tohoto rádia jsme na řešení již přišli do 5-10 minut. Přišlo nám ohromně vtipné, jak pěknou nápovědu dali orgové do posledního mailu - prý: vezměte si s sebou 2 mikrotužkové baterie.. ha ha ha. Asi nejvtipnější (myšleno: nejsrandovnější) šifra na OSUDu.
30.4. 21.02
Bude konec světa
2+2=4. 3=2+1. to bude blbost. Naladí to přesně 6 stanic. No jo, jenomže jiných 6 stanic tady a jiných o 10metrů vedle:-). Když to rádijko držím 1,5metr nad zemí jde to slyšt jakž takž. Když si sednu, nehraje vůbec. Ne, Orgové asi nečekali, že na tom něco naladíme. To bude vysílač na Tlusté hoře. Rozeberte to! PS:lituju to družstvo, co k rádiju nedostalo papírek s +, křížkama a -
1.5. 16.16
Zachráněni Králíkem
Ano, děkujeme za vyjádření soustrasti-poslouchali jsme večerní program všech pěti stanic, demontovali rádio, znovu ladili, zjišťovali frekvence a po dvou hodinách marné snahy jsme již zcela deprimovaní zjistili, že nám k tomu rádiu zapomněli přibalit papírek s šifrou... :o( Ale pozitivním zjištěním bylo, že naše hypotéza "v těch stanicích to být nemůže" byla správná! :o)
3.5. 09.03
Abfalleimer
Také soucítíme s týmem Zachráněni Králikem, protože se nám stalo to samé. Po totálním demontování rádia i baterek (poslouchání stanic jsme zavrhli už v počátku) jsem se šel projít a viděl, že všechny týmy mají papírek. Ale kde by ještě mohl být v tom rádiu schován? V konetktoru od sluchátek ne, baterky už máme úpně rozebrané, napadají nás snad už jenom ty naše koupené a dovezené baterky z Brna:-) Po optání u Orgů jestli k tomu rádiu nemělo náhodou něco být, dostáváme rádio nové, tentokrát i s papírkem. Naše na náhradní díly vracíme orgům pro pobavení. A za pět minut odcházíme na další stanoviště. Ještě že nám nešlo o výkony, ale pobavit se.
5.5. 13.51
Pink Ladies Team
Jednim slovem pro Orgy : SUPA. Asi pul hodiny sme poslouchali vsechnystanice. Holky dokonce nasly stanici, na ktere prave probihala diskuse o hlavolamech, hadankach a pod. Haluz :D Ale baterky vymenit nas napadlo docela pozde.

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem