Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Lesní Maliny

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl28.4. 23.06
Oringo team
Tak důkladně přečtené noviny neměl dlouho nikdo z nás.
28.4. 23.11
Umlátila vlka zmrzlou zástěrou
Po nálezu článku jsme přemýšleli, proč je pravítko na obrázku vykouslé zrovna na 25,7cm. Výhra: jeli jsme k redakci, ikdyž nebylo ani 2. 4., ani středa 2003 nebo 2008, a nechápali, proč některé týmy cílevědomě míří kamsi k přehradě :D U spořitelny jsme v šifře našli ZŠ HU a chtěli jet na Husovu do Malenovic, ale naštěstí jsme to včas otočili správným směrem.
28.4. 23.20
Poštovní mrož
Už dlouho jsem nečetli noviny tak důkladně a zjistili jsme, o co přicházíme. Obzvlášť rubrika s inzeráty byla zábavná...
29.4. 08.19
Leguani na dovolene
Zjišťovali jsme které místo leží v průsečíku pravítka a listu papíru na mapě a jaké písmenko bylo vloni to, na které ukayuje tužka...špatně :o)
29.4. 09.07
JeDno
Zlínský deník aneb tam a zase zpátky. Příspěvek o Osudu jsme našli celkem rychle, ale co kdyby...jak už tu někdo psal, některé inzeráty, především z rubriky Intimní, byly skutečné perly :) Po výletu na Zarámí jsme si radši došli pro nápovědu ke svahu.
29.4. 09.18
Baťův prd
Nápověda byla rychle zdolána.... dav se pohnul, místní čučeli.
29.4. 09.20
Albert Stallone
Ivo: evidentně ošidná šifra. Osobně jsem měl problém vůbec uvěřit tomu, že se jedná o šifru (mohla to být prostě organizátory neovlivnitelná náhoda). Šifra totiž nebyla dostatečně označena: logo na fotce se vztahovalo k loňskému roku. Tj. během luštění jsem spíš dále procházel všechny inzeráty, jestli jsme něco nepřehlédli. Vzhledem k empiricky zjištěné složitosti asi mohly být přímo v článku přímé řeči zvýrazněny např. kursivou (s divnými počátky některých přímých řečí jsme chvíli pracovali, řešení uniklo vlastně těsně). Po bitvě ovšem každý generál:) Samotný nápad umístění šifry velmi hezký.
29.4. 09.52
Uničovští plšíci
Přečetli jsme snad všechno, některé inzeráty stály za to ("zvadlá hledá pohlazení"). Pak jsme kombinovali, co znamená obrázek, tužka- tahle ulice, buzola- náměstí, zub v pravítku- cíl...a pak hurá pro nápovědu ke svahu:-)
29.4. 11.50
IS Mise
Jirka: Tato šifra byla o nápadu. Z mého pohledu jsem se (bohužel) příliš upnuli na fotografii a fakt, že Lojza za svůj článek vyhrál stokorunu a v informacích o výherci bylo nesmyslné datum. Uklidnilo nás, že jsem se v 18:00 pod sjezdovkou potkali s většinou elitních týmů.
29.4. 12.28
Jeníčci
Héra: Když chybí hint, je to buď o nápadu nebo o náhodě. Asi jako když na Matrixu chtěli, abychom si všimli, že v textu jsou podstatná jména. Ta holt v textech bývají, stejně jako přímé řeči, a není na tom nic divného. Zato když se neobyčejně často vyskytují za sebou slova začínající nebo končící stejným písmenem, to už má člověk námět na zkoumání. Nečekaná výhra a náš kontrolní odskok do redakce byla jen hezká a nečekaná humorná vložka. Po peripetiích se Zlínským týdeníkem a sháněním správných novin nám stejně moc času nezbylo, takže za chvíli jsme šli lyžovat. Šifra těžká díky chybějícímu vodítku, trochu podoba s pozdější 16.
29.4. 12.56
worms
Okokino: Lojza to s tím článkem trošku přehnal, nicméně my jsme se hodně upnuli na fotografii a dostali se na stejné místo jako spousta dalších týmů,které ovšem nebylo to pravé ořechové, tak jsme museli vyšlapat až nahoru k lyžařskému svahu a to už byla brnkačka
29.4. 14.29
@
Mira: Je to jasne jdeme na Zarami. Hmm, tak znovu. Je to jasne jdeme na ZUS...
29.4. 17.10
Scientific Approach
Hoši od redakce Zlínského deníku se asi pobavili, když jim došla SMS zpráva, kde místo témetu návrhu článku pro jejich téma bylo jen "OSUD"
29.4. 21.12
Tatarkový klub
Inka: Dost nás zmátlo to oznámení o výhře. Navíc se starým datem. Ale správný postup jsem téměř měla poměrně brzo... poučení pro příště: Písmenka jsou málo!
29.4. 23.43
The Shreksons
Marťas: Vodítko 2.4. ...výlet za redakcí,nebyli jsme sami.18.00 sraz ve svahu.
30.4. 00.34
Pralinky zvlášť
Zvládli jsme najít zprávu, udělat si výlet k redakci, vyluštit si křížovku a přečíst výborný fejeton o pohádkách. Pak se zveřejnila nápověda. Náš hlemýždí start začal. Ale jestli si ten článek psali organizátoři sami, tak je to pěkná samochvála.
30.4. 08.51
bazooka
Nam to bylo jasne hned :) pan Horak vyhrava 100 Kc, a vyhru si ma vyzvednout do 2.4.2007 na zarami, ale noviny vysli az 27.4.2007. To je prece jasne voditko, ale SPATNE takze skutecnou hru jsme zapocali az na svahu :)
30.4. 12.26
UHerák
Svah to jistil :)
30.4. 14.33
Kakao nemáme...
taky jsme byly na zarámí, pak jsme se jen tak přesunuly k divadlu a to nás zřejmě inspirovalo:-)
30.4. 15.19
scoutdoor.cz
Jura: článek jsem četl už doma při obědě, ale hledat v něm šifru mě fakt nenapadlo, díky chybnému datu jsme se také prošli na Zarámí, po uvedení věcí na pravou míru jsme šifru louskli během 5 minut.
30.4. 15.32
Vševědovy senilní děti
No, podežřelý článek jsme objevili relativne brzo. Bohužel ilustrační foto nas natolik zaujalo, že jsme natáčeli mapu, počítali centimetry na pravítku a vyměřovali azimut tak vášnivě, až jsme sami sebe přesvědčili, ze další šifra musí být určitě na hvězdárně:-)A ono ne!Tam jsme prokleli fotku u článku, zamysleli se znova, Paja dostal napad a už jsme pospichali nejkratší cestou k oné ZUŠ
30.4. 17.39
Brambory
Paní z klenotnictví v Prioru se nás ptala,co tam mají. Odpovědí "banány" jsme její zájem utlumili. Vykoupili jsme poslední deník na zastávce před Golemem. Usoudili jsme, že není kam spěchat a u pivka na zahrádce se nám bude luštit dobře. Pro jistotu jsme vyslali zvěda na Zarámí. Pivko nás probralo a už jsme pelášili na ZUŠ...
30.4. 19.48
Pokroky v Hrošících
Pavel: No já teda nevím. To, že se mají brát přímé řeči mě napadlo hned. Mám pocit, že už jsem to někde četl nebo zažil, vůbec jsem to nepovažoval za nápad. První písmena každé přímé řeči mohl zkusit každý, v tom přece nebyl problém. Velice oceňuji, že ta první písmena dávala ZUŠ a vedla okamžitě k tomu, že se mají brát celá první slova. Zbytek už byl rychle => i náš start byl megarychlý, zato na některých dalších šifrách už to tak nebylo :-)
3.5. 14.12
Husákovy děti: Immortal
Nikdy jsme noviny nečetli tak důkladně jak tyto. Luštili jsme křížovky, pročítali článek a hledali inzeráty. Když nás článek zavedl na Zarámí zdálo se to být jednoduché. Ale nebylo :) Nakonec za to mohla Hluboká :)
4.5. 14.19
Kongruence
Evca: První jsme běhali po celém Zlíně jak blázni, bo nápadů bylo hodně:-)vyřízená jsem už byla po této šifře a to byl začátek. Docela vtipná byla cedule na Záramí, že toto stanoviště není řešním šifry číslo jedna, kde jsme potkaly s Jancou hrozne moc dalších týmů:-)ale nakonec ještě před 18hodinou to Marťas vyřešil a letěli jsme k ZUS.

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem