Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Chorošovo komando

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl29.4. 10.01
Albert Stallone
Ivo: Šifru vyzvedáváme na osmém místě, dílčí cíl dostat se po počátečním záseku do první desítky splněn. Vypadá to ovšem, že první pětku už nedoženeme:( K šifře: další z vychytávek, kterými je OSUD proslaven. Gramofon už sice těžko bude kdy překonán, ale tohle bylo také geniální. Vzhledem k tomu, že při našem příchodu na parkoviště u blízkého kostela zde není žádný luštící tým, uživáme si luštění se vším všudy. Týmy, které přišly ve chvíli, kdy byl slyšet pískot jiných hráčů, přišly o celkem hezkou první fázi snášení teorií, k čemu k čertu ty stříkačky mohou být? Radek v polospánku dělá různé blbinky a náhle zápíská. Načež se mu (i nám) zablýskne v očích. Doluštění však nebylo po ránu vůbec samozřejmé - nejprve nejsme schopni poznat skoro nic. Vstupní "Mám v kapse" jsme dokonce odvodili až cestou ke kapli - kdy jsme projížděli písně začínající na dlouhý vokál s druhou slabikou kap (v kap - je pochopitelně ještě elegantnější).
29.4. 11.31
Proudoví krtci
Souhlasím, výborná vychytávka, moc se nám líbila. Přišli jsme první, navíc jsme měli sraz s pomalejší částí týmu v Leopoldově u hřbitova. Pískání jsme tedy museli objevit sami (krásný "aha -- efekt"), trvalo nám to zhruba dvacet minut, škoda pro všechny, kteří zaslechli jiné. Rozpoznat písničky nám zabralo přes hodinu (pískali jsme mizerně), měli jsme se více soustředit na způsob zakódování tajenky. Stále jsme nemohli doluštit tu první a podobně jako Stalloni jsme možnost "v kap" objevili až při přemýšlení na cestě do Pohořelic.
29.4. 12.21
ustredni topeni
Krasny ale tezky. Pavlik pisknul na strikacku skoro hned. Pak jsme se bali piskat protoze vedle byl dalsi tym (asi narek), tak jsme se premistovali. Zachranilo nas vecernickovo PDA kde mel program na prehravani tonu podle frekvence. Poctive jsme dali vsechny pisnicky i s kapli, ale bylo to na hodinu.
29.4. 12.36
Kofila
Vasek: Princip mi prisel jasny hned, aniz bych nekoho videl piskat, odvodit si tony a prezpivat to v rytmu se zdalo byt lepsi metodou. Taky jsme po chvili uslyseli Pasli ovce a pak jeste 2, pak dlouho nic, ale to byla asi moje chyba protoze jsem mel dva spodni tony o pulton jinak, nakonec jsme uverili, ze ta podivna prvni je opravdu zmrsena "bonsoir.." a po dvou hodinach sli dal. Sifra tezka, ale pekna.
29.4. 12.58
IS Mise
Jirka: Protoze tusime, ze dohanime celo zavodu, volime cestu pres pole a potoky. Po kolena mokry vybiham napred pro sifru. Mam pro tym tri zpravy - jsme druzi, na prvni ztracime 50 minut, prvni jsou Krtci. Pri hledani sucheho mista zahledneme Krtky, kteri jeste lusti. To je motivace! :) Podle me dalsi z trojice nejpeknejsich sifer ve hre. Napad, ze jesou to pisnicky 5 minut. Otipovani co je co za ton ctvrt hodiny. Tony jsme potrebovali znat proto, ze jsme to Lena hrala na fletna - Lena na hrad! Mame nazvy pisni, ale co dal? No, uz byl nejvyssi cas abych si dal Semtex :). Vyrazime do kaple v Pohorelicich.
29.4. 13.30
MUPY MUP!
Všude kolem to pískalo. Nejdřív jsme si říkali, že ostatní neví, tak už z dlouhé chvíle dělají voloviny, ale po chvilce bylo jasno. Nejdřív jsme si rozdělovali tóny a chtěli hrát jako orchestr, protože přelaďování bylo obtížně, ale nešlo to, tak jsme museli přepsat objemy na noty...
29.4. 13.51
@
Mira: princip jasny, bohuzel nase konecne stanoviste. Poznali jsme jenom ctyri a pul pisnicky po ctyrech a pul hodinach a klic nam nedosel... Jinak sifra pekna, originalni.
29.4. 14.42
Jeníčci
Héra: Opravdu hezká šifra, ale já sám bych na ní mohl být nekonečně dlouho. Obdivuju všechny, kterým byl princip pískání hned jasný, ale já mám zafixováno, že aby šlo vyloudit přesný tón, musí vzduch z nástroje vycházet jiným otvorem, než kterým šel dovnitř. Takže jsem byl pro řešení nepoužitelný. Kolem nikdo nepískal, navíc bylo mezi 5. a 6. ráno, kdy mají ostatní členové silné tendence pospávat, pokud se šifra nevyřeší hned. Při jednom z probuzení však Kuba přichází s nápadem na pískání a hudebně erudovaný Robert s pomocí pouze 2 stříkaček lokalizuje všechny písně za 5 minut. Celkem standardní doba luštění 1:40, ale většina času na to, co měli ostatní hned, a bleskovka na to, co ostatním trvalo dlouho nebo to neudělali vůbec.
29.4. 17.03
Scientific Approach
Mara: Nám to zabralo necelou hodinu. Šifra to byla geniální. Orgové jsou kreativní a za tohle mají velké +. Po vyřešení jsme si s Martinem za pochodu pomocí kalkulačky dopočítávali tóny a pokoušeli zahrát Fur Elise od Beethowena. Měl sem jen úvodní melodii, ale povedla se krásně:o) (1) 22,5 – (1) 21,2 - (1) 22,5- (1) 21,2 - (1) 22,5 – (1) 30 – (1) 25,2 – (1) 28,3 – (2) 33,7 Není to sice od éčka, ale nemusí pršet, … :-)
29.4. 17.04
Scientific Approach
Omlouvám se, bylo to takhle (1) 22,5 – (1) 23,8 - (1) 22,5- (1) 23,8 - (1) 22,5 – (1) 30 – (1) 25,2 – (1) 28,3 – (2) 33,7
30.4. 00.58
Pralinky zvlášť
S touto šifrou nám bohužel nechtíc pomohli jiní, a to hned tři. A tak jsme si asi nejlepší vychytávku letošního Osudu příliš neužili. Nejprve se neznámý tým (Triky a povery?) neuměl radovat dostatečně tiše, poté nás Albert Stallone zvednul ze země s nedoluštěnou šifrou, když si přisedl příliš blízko, a nakonec nám její doluštění prozradili Jeníčci, netušící, že stále ještě neřešíme čtrnáctku, byť sedíme kousek od ní. Ach jo.
30.4. 08.10
Kongruence
Martas: Sifra, ktera nas vsechny bavila asi nejvic :-) Nejdriv prohlizime usekle spicky injekci, po te co je vydan prvni zvuk rozdavam injekce, nastavujem mlitry, Pavel kope do vetve rytmus a uz to jede. Snad kazdy rozpoznal 1 pisnicku a za chvili jdem do Pohorelic :-) Takoveto sifry delaji z Osudu neco vic :-)
30.4. 10.29
Jeníčci
To Pralinky: Tak to mě mrzí :-(. Opravdu je ale těžké si myslet, že 2 kiláky od minulé a 100 metrů od další šifry řešíte ještě tu minulou. Sorry.
30.4. 10.43
Albert Stallone
To Pralinky: až teď mi to došlo - když jste se nás zeptali, jestli to máme, my jsme řekli ne - vy jste se zvedli a odkráčeli, protože jste měli princip, ale ne řešení:)) Díky - hrozně by nás štvalo, kdyby nám to někdo nechtě napověděl...
30.4. 11.36
Pralinky zvlášť
Pro AS: Nechtěli jsme, aby se vám stalo, to co nám. Ten předchozí tým seděl tam, kam jste si šli sednout i vy. A byť to bylo docela daleko, v ranním tichu Alča při jejich odchodu uslyšela, jak se baví o tom, jak si na to pískali, což komentovala tak, že už museli být hodně zoufalí, když se odreagovávali tímto způsobem. Když jste přišli vy, už jsme měli určené Pohořelice, ale zaboha jsme nemohli přijít na ten začátek a nechtělo se nám haluzit a vesnici pročesávat. Tak jsme se zvedli s tím, že jdeme směrem ku vsi a usadíme se za nějakým dalším rohem, kde na nás nebude vidět a kde to doděláme. A ono to tam bylo všude takové neútulné, tak jsme pořád šli a šli a najednou jsme byli na začátku Pohořelic. A vzhledem k tomu, že ani tam se nám to zmatené pískání příliš nedařilo vnímat jako celek, rozhodli jsme se, že to "?LI POHOŘELICE" už prostě najdeme. Pro Jeníčky: Jenže jsme to nenašli! Vyptávali jsme se lidí, jestli tam nemají něco, co končí na "li", ale nikdo nic nevěděl. Částečně za to můžu já, protože jsem si vzal západní část vesnice, kde to bylo, jenže jsem v reálu zaměnil kapli a kostel, protože v mapě byla chyba a jak jsme byli rozděleni, nějak nám v konečném efektu nedošlo, že nám ten prostý součet sakrálních objektů nevychází, a že jsme tedy u kaple nebyli, byť jsme si mysleli, že ano. Tedy: Pepa s Petrem tvrdili, že byli u kostela a že to tam není, já jsem tvrdil, že jsem byl u kaple a že to tam taky není, ve skutečnosti jsme byli všichni u kostela a u kaple nikdo. Možnost, že by tajenka mohla být v 6. pádě, nás prostě nenapadla. Dodatečně mne napadla možná tajenka "skály", když jste přicházeli, šel jsem prozkoumat lůmek na jižním okraji vesnice. My jsme věděli, že to někde poblíž musí být, ale měli jsme mylně za to, že jsme vesnici pročesali důkladně.
30.4. 13.57
Triky a povery
Marek: Pro "Pralinky zvlášť"(+"Albert Stallone"): Tak tohle by me docela zajimalo. Pralinky, vy jste sedeli u "vchodu" na ten plac pred kostelem? My jsme byli pri vychodu z toho placku na leve strane. Kdy jste tam prisli? My jsme prisli po treti hodine a odchazeli kolem pul seste. Co se tyce te radosti, tak ta byla je a asi i bude (doufam). My se obecne snazime dost o to, abychom nic neprozradili, pokud se tak stalo, tak se omlouvame, ale ja myslim, ze ta radost byla zpusobena necim jinym, protoze to, ze se na to ma piskat, jsme v podstate odhalili/tusili uz snad par desitek vterim po obdrzeni zadani, ale desne nam vazla realizace. Nakonec nas zachranil prevod na noty a potupne prepisovani do nejakeho "skladatele" v mobilu ... asi by s tim byly i potom dost problemy, kdybychom nemeli Milana, ktery to v polospanku v podstate vsechno poznal.
30.4. 20.43
Pokroky v Hrošících
Oceňuji to místo. Týmy, které ho neviděly za světla o moc příšly. Prostě náherná ukázka toho, že jsou i zajímavější místa než kóty a dokonce od sebe ani nejsou moc daleko. No a ta šifra parádní. Akorát, že nám IS Mise nabonzovala v Otrokovicích v hospě řešení, takže už si nezaluštíme :-( No všeobecně si myslím, že zvuková nápověda od ostatních týmů je asi největší slabinou této šifry.
2.5. 13.16
Pralinky zvlášť
Trikum a poveram: Seděli jsme na asfaltu na dolním (severním) konci toho parkoviště, vedle orgovského auta, než odjelo. Tým o němž hovořím a předpokládám, že jste to byli vy, seděl na lavičce na horní (jižní) straně. 13. šifru jsme vyzvedávali ve 4:58, takže časově by to tak nějak souhlasilo. Pokud se nepletu, Alča slyšela radostný hovor o pískání ve chvíli, kdy jste se balili, odcházeli a bavili se o tom, jaké to bylo. Po nějaké době našeho zabředávání do problému nám říká, že to bude asi těžké, protože jak se byla vyčurat, tak zaslechla od toho týmu, co odešel, že byli tak zoufalí, že si na ty stříkačky pískali. Pak jsem se nad tím zamyslel a povídám: "Ajo. Prší, prší. PO - Pohořelice. Vychází to."
2.5. 23.16
Kongruence
Evca:hrozne mi bylo lito, ze tam neni vic pisnicek, ktere by jsme si mohli jeste zahrat:-)
8.5. 00.01
Triky a povery
Pralinkam zvlast: no ja nejsem, co svetovych stran tyce, zcela zorientovany, ale mohlo by to sedet. To auto orgu sedi, tam nekdo byl. Hmmm, celkem by to sedelo - az na tu lavicku, my jsme na lavicce nebyli, sedeli jsme na patniku/karimatce, batohy na zemi. V podstate si ani na zadnou lavicku nepamatuji (coz neznamena, ze tam nekde nebyla, ale urcite ne u nas, jinak bychom na ni sedeli;-). A propos, jak to mate s tim rumem? ;-)
8.5. 18.52
Pralinky zvlášť
Trikum a poveram: Odhadl jsem Vás dle výsledkovky jako jediné, kdo tam tou dobou mohl hypoteticky být a přitom bych ho neměl nanejvýš na druhý pokus identifikovat. Lavičku jsem si možná přivymyslel, byla tam taková řada nízkých stromů (borovic?). Rum je spolu s čokoládou nedílnou součástí pralinek zvlášť. Pralinky zvlášť slouží stejnojmennému týmu jako symbol a maskot, dále jako jídlo a pití, kterým se zahání hlad a žízeň. Dále pak jako zažehnávač krizí, zažehnávač zimy, slouží k zahájaní a ukončení hry, slouží jako oslava po vydařené hře nebo její dílčí části. Pralinky zvlášť slouží rovněž jako utužovač kolektivu a vyvolávač radostnější nálady. Už to funguje několik let. Doporučuju. Jen tak mne napadá, že v poslední době dostávám rum ke každým narozeninám. Čím to asi bude?
19.6. 17.01
Triky a povery
Pralinkam zvlast: Hmmm, tak s temi malymi stromy by to sedelo. Pokusime se tedy do priste polepsit. Jinak k tomu doporuceni rumu. To ja (a myslim, ze nejen ja v nasem tymu;-) sice rad, ale moje praxe je, ze po i jen minimalni degustaci jde koncetrace do haje a radostna nalada je vykoupena ztratou jakekoliv rozumne schopnosti premysleni ... i kdyz i to muze byt zrovna na OSUDu obcas vyhodou! :-)))

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem