Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Noční můry z L. Street

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl29.4. 10.37
Albert Stallone
Ivo: šifra snad řešitelná v rámci internetové Haluze. Tak po týdnu:) Samotné kódování je O.K., bohužel k němu nevedou žádné relevantní znaky. Lze zkoušet desítky zajímavějších věcí. Např. počet znaků po přidání tečky na konec každého řádku je 97x5 (tj., jestli se nepletu, pěkný prvočíselný rastr - šroubovanost textu by mohla být následkem snahy o grafickou šifru smohlásky-souhlásky). Nebo základní počet znaků je opět prvočíselný rastr, tentokrát o pouhých 3 řádcích. Zmínka o tečkách by mohla vést ke slepeckému písmu (opět na bázi samohlásek a souhlásek). Prozkoumat a zavrhnout tato řešení stojí hodiny času. Co však musím napsat: šifra mi nijak zvlášt nepokazila vynikající dojem z předchozího průběhu hry.
29.4. 11.03
Proudoví krtci
HOnza: Vůbec nevím, co k tomu říci. Pracovali jsme v průběhu devíti (!!) hodin luštění mimo jiné i s písmeny "i", ale jinak. Chci reagovat na Ivoše. My jsme s posledními dvěma šiframi (16+17) strávili takřka polovinu času hry. A musím za sebe říci, že mě to otrávilo opravdu silně. Hlavně také v souvislosti s tím, že po nápovědě to vyřešili asi skoro všichni a v podstatě nás předběhli a naše maximální snaha během noci přišla vniveč.
29.4. 11.25
Jeníčci
Héra: ad Honza: Uvažoval jsem, jakou formou vyjádřit odmítnutí být vyhlášen vítězem, pokud by se nám podařilo 17 vyřešit před týmy, které byly na 16 před námi. U vás to dělalo asi 3 hodiny, byť jednu nám způsobila chyba orgů. Příchod na 16 byl snad monitorován, takže v cíli nějak počítat handicapy, nevím. Restart druhou nápovědou samozřejmě smazal ztrátu na týmy před a náskok na týmy za, čímž hru udělal do jisté míry neregulérní. Pořád ale platí, že pravidla určuje pořadatel.
29.4. 11.31
ustredni topeni
Jirka: Oba mate pravdu. Sesnactka naprosto zkazila soutez ale ne hru. Diky informacim ze stanovist jsme celou noc vedeli ze "honime krtky". Po tech asi 6-ti hodinach na 16 a restartu jsem uz ani snad nechtel vyhrat (i kdyz jsme chvili zurive behali...). Ale radost s pekne prolustene noci nam to nezkazilo. Technicky tato sifra podle me sla zachranit jasnym hintem na i. Vynechani diakritiky a posledni veta ji ucinily prakticky neresitelnou. My jsme celou tu dobu take tvrde pracovali, zadne pospavani :-(
29.4. 11.32
ustredni topeni
...psal jsem soucasne s Herou, takze : ..vsichni mate pravdu...
29.4. 11.44
IS Mise
Janka: Na šifře jsme seděli od 5:30..těch možností, co jsme vyzkoušeli, bylo asi milion, a když koukám, co psal Ivoš, tak ani nebyly všechny :o) Nápověda po 8 hodinách luštění už nám (nebo spíš našemu morálu) bohužel nepomohla => naše konečná
29.4. 11.51
Proudoví krtci
Vítek: Letos jsme terénní částí postupovali s maximálním úsilím, střídali jsme lidi v pomalejší a rychlejší části týmu, rychlejší běželi opravdu nejdéle, jak dokázali zvládnout, tj. téměř stále. Zpočátku abychom dohnali týmy, které vyluštily jedničku, potom abychom zvýšili náskok vedení, mezi 14 a 15 abychom předběhli IS Misi, kteří vyřešili rychleji pískání. Přestože jsme se šestnáctku snažili řešit téměř devět hodin, nedali jsme ji a druhá nápověda prakticky pustila všechny dál zároveň. Tohle se může stát a každý se s tím musí smířit (viz Prahory na Tmou 8). Tato šifra z Osudu byla bohužel totálně špatná, neváhám použít slova "hnusná", proto nás ztráta náskoku tolik mrzí. Ještě dodávám, že na šestnáctce byli IS Mise zanedbatelných 10 minut po nás, klidně mohli vyhrát i oni.
29.4. 11.53
Proudoví krtci
Vítek: slovy "tohle se může stát" jsem myslel zásekovou šifru, ne prozrazující nápovědu všem týmům zaráz, špatně jsem to formuloval.
29.4. 11.55
Jeníčci
Héra: Teď jsem psal komplexní názor a asi déle než jakýsi limit. Tak mě to odhlásilo a musím to celé psát znovu. FUJ !!!
29.4. 12.15
Jeníčci
Héra: Tato šifra je ideální pro poučení všem orgům a snad i týmům. Když totiž nějakou šifru nevyřeší 15 nadprůměrně kvalitních týmů za řadu hodin, určitě to je námět k zamyšlení. V čem je podle mě chyba ? Pravděpodobně všichni prošli první fází, ve které použili dostupné informace. Rozpor s tvrzením o chybějících tečkách s tečkami a zjevně úmyslné vyhnutí se "j" vedou k lokalizaci oněch 19 písmen či slov. Protože tohle všichni měli, první nápověda byla zbytečnou a nic nevyřešila. Vnímal jsem to od orgů jako podcenění našich schopností. A i kdyby to týmy před tím neměly, ta nápověda neřeší klíčový problém šifry. A tím je totálně chybějící vodítko, co dělat s těmito 19 písmeny. Slovy misofa "šifra se nedělá těžkou tím, že řešiteli necháme milion rovnocenných možností". Podle mě by stačilo na konec napsat něco jako "kdyz nevidite postup vpred, zkuste se vratit o krok zpet a uvidite reseni" (šlo by to jistě vymyslet líp a bez slov s "i"), všichni by šifru dali a možná i vyhlásili za nejlepší ve hře. Jak blízko je od šifrového skvostu k propadáku. Můj názor šifrového "puristy": šifra má vést k řešení, ne ho tajit nebo dokonce od něj odrazovat. A poučení pro týmy ? Když už nad tou šifrou stejně dlouho sedí, zkoušet procházet těch milion možností, pokud tam autor nedal žádné vodítko. Pořadatelé holt dělají i takové šifry.
29.4. 12.18
Ešte je hlboko na nárek
pierre> My sme to vnimali podobne. Na 16tku sme prisli treti asi o siedmej rano a nasledovalo sest hodin overovania nespravnych moznosti a upadania moralky. Ked prisla vsetko vysvetlujuca napoveda, bolo riesenie otazkou par minut a boli sme presvedceni ze na 17tke stretneme kopu timov ktore nas pocas tych 6 hodin dobehli. Vtedy by sme uvitali, keby sa za relevantne povazovalo poradie pri preberani 16tej sifry, nemali sme uz vela elanu a chceli sme to uz len nejako dostojne doklepnut. O to viac sme boli prekvapeni, ked sme v cieli nasli iba jeden tim, aj to este lustiaci.
29.4. 13.16
IS Mise
Jirka: Cekal jsem kdy prijde zasek. Od 3. do 15. stanoviste jsme totiz jeli skvele. No a po 20 minut lusteni sifry cislo 16, jsem zacal mit pocit, ze tohle je ten zasek. Nema tady cenu dlouze opakovat co uz rekli jine tymy, takze ve strucnosti. Sifra se podle me dala dat bez napovedy jenom haluzi. Dal povazuji za nefer zverejneni napovedy ve stejny cas pro vsechny tymy - jak pro ty co prisli v 5:30, tak pro ty co prisli v 11:30. My jsme sifru resili cca 9 hodin tj. stejne dlouho jako predchozich 13 a nedali ji ani s napovedami. Nejspis proto, ze uz jsme, v dobe kdy nam prisla druha napoveda, byli tak vycerpani a znechuceni, ze nam chybela moralka dal neco zkouset. Secteno podtrzeno, sifra byla BLBA a jak jsem se pozdeji dozvedel o orgu tak i neotestovana. Skoda, vecna skoda. Jinak by letosni Osud nemel chybu.
29.4. 13.31
Albert Stallone
Ivo: To Krtci a ostatní týmy v čele. Plně chápu, že to muselo ovlivnit Váš dojem ze hry daleko víc než náš (příchod na 16 až po desáté dopoledne). U nás dokonce v první chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že ještě nikdo nevyhrál, zavládla tak na hodinu euforie - věřili jsme, že to nakonec dáme:))) Nápovědy, co pak přišly do mobilu, jsme si přečetli až se zpožděním - tak jsme byli ponoření do desítek a desítek systematických tabulek, staganografických principů a jiných variant. Vzhledem k průběhu hry je velké štěstí, že nakonec OSUD nikdo nevyhrál - resp. že nebyly poraženy týmy z ranního čela závodu - protože z takového vítězství by asi nikdo neměl radost, viz příspěvek Jeníčků. Když tak pročítám Krtkovskou běhací taktiku, tak už chápu, jak je možné, že i ve chvílích, kdy se nám na šifrách dařilo téměř průchozím stylem, oni zvyšovali náskok:) Na to už holt nemáme...
29.4. 13.32
Orgové
Tomas: Omlouvam se vsem tymum, ktere dorazily az na 16. Take se omlouvam ostatnim Orgum, protoze jinak klaplo vse dokonale. Zpracovat sifru do pokrocile casti hry je slozite a ja jsem to nezvladl. Na predchozi slovo melo upzornovat ohlednuti zpet na predchozi prubeh hry. Ted uz vim, ze stacilo vlozit mezi slova „daleko“ a „od kina“ radek: „pohlednete zpet“ a bylo by to uplne jinak. V tuto chvili musim podekovat Jenickum, ze se me aspon trochu zastali. Kazdopadne beru vse na sebe.
29.4. 13.37
Proudoví krtci
Honza: Při zaslechnutí spojení "neotestovaná (málo otestovaná) šifra" se mi podlévají oči krví a otevírá nůž v kapse. To teď myslím také obecně a vzpomínám mj. na třináctku z poslední Tmou. Že totálně nechápeme, jak mohla šestnáctka v dané podobě projít přes test, jsme si říkali už včera. Každopádně v tomto příspěvku chci říct hlavně něco jiného. Po té, co jsme dorazili do cíle (po 16 h, po vzdání sedmnáctky), se nám v první řadě orgové omlouvali. Já jsem to v tu chvíli tolik nevnímal, protože jsem byl silně frustrován. Ale svědčí to o tom, že i oni si plně uvědomovali, co strašného se stalo. Tedy, prosím, neztěžujme jim to. Chvalme, co můžeme. Ale oni to vlastně všichni tak dělají. Takže i za mě - OSUD JE ÚŽASNÁ HRA.
29.4. 13.42
Proudoví krtci
Honza: Jako takyorganizátor (Krtčí nory) musím podotknout k příspěvku orga Tomáše, že jsem přesvědčen, že nikdy nemá nic na svědomí jeden org. Nevím, jakým systémem pracujete, on je OSUD oproti Noře monstrózní akce.
29.4. 13.42
Orgové
A jeste k IS Misi a testovani. Verze ke hre skutecne testovana nebyla, protoze postup na dalsi stanoviste byl znam az po nafoceni cele 17. Jinak - testovana byla verze jina, kde byl jiny text. Jak se pozdeji ukazala, bohuzel se do testovaciho baliku dostalo i reseni, takze byl uveden i seznam slov pod sebou. Vladan ted rika, ze mozna jeste stacilo do sifry uvest prave slovo seznam, ktery by navadel na uvedeni slov pod sebou. Jeste jednou - sorry.
29.4. 13.44
MUPY MUP!
Vyzvedávali jsme kolem 11. hodiny a taky jsme byli zaskočeni, že ještě nikdo nevyhrál. Snažili jsme se už jen hru dokončit v limitu a byli jsme překvapeni, že ještě můžeme vyhrát. Řešení jsme dokonce i skoro měli, ale asi nějaký psychický blok nám to nedovolil vyluštit před nápovědami. :-)
29.4. 13.52
IS Mise
Jirka orgum: Holt chybama se clovek uci a po bitve je kazdy general. Hra byla super i tak. Omluva se prijima :).
29.4. 16.02
Jeníčci
Héra ad Jirka orgum: Podepisuji.
29.4. 16.32
Scientific Approach
Mara: První SMS hint dával najevo, že písmena „i“ hrají v šifře svoji roli. A právě uvažování i-ček nebyla natolik skrytá věc jako ta, že by se mělo vzít vždy předcházející slovo. První SMS hint se měl podle mě nějak skrytě týkat právě toho, že se mají brát předcházející slova. Takhle sem se stále marně snažil z teček nad i vyrobit grafický úkol typu „spojuj tečky podle nějakého pořadí“. Šifra pak neplnila účel oddělení semena od plev mezi týmy, ale zařadila do hry prvek haluze. Po posledním SMS hintu jsme řešení měli dříve, než uplynula celá minuta a já se sebral a utíkal z plných sil k 17tce, kde jsem málem vyplivnul duši. Doufám, že pořadí bude hodnoceno jinak než pořadí u 17ky. Takhle by rozhodovalo akorát tak místo, které si týmy zvolily k luštění 16tky. Čím blíže 17, tím lépe (jsme byli troufám si říci nejdál a ještě ke všemu běžec sem byl já = oklika jak prase :D). Na druhou stranu myšlenka udělat šifry zvládnutelné i pro neostřílené týmy, a naopak těsně před cílem pustit dál jen ty, kteří jsou nabouchaní je výborná. Závěrečný úkol ale mohl být něco, kde nebyl háček v „know-how“ ale něco, co bylo spíše o tom si sednout a pomaličku a jistě se blížit k řešení. Zde by hrál roli čas získaný v předchozích úkolech. Zkrátka vítěze udělat z profíka v dešifrování a ne z haluzáka.
29.4. 20.52
MUPY MUP!
redkev: Jak pise Scientific Approach. Po první nápovědě jsme propíchali tečky nad i a začali je rvát na mapu anebo je pokoušeli nějak graficky spojit. Taky jsme zkoušeli brát prní písmeno z tolikátého slova ve větě, kolikáte bylo i ve slově, nic. Pak přišla druhá nápověda a bleskově jsme to vyřešili. Když si čtu zápis od předchozího týmu, tak už vím, kdo to se mnou běžel a pak divně zahnul přes most k Barumu :)
30.4. 01.25
Pralinky zvlášť
Dorazili jsme sem sedmí a toto číslo považuji za nejrelevantnější údaj o našem celkovém výkonu. Motivace byla obrovská, když jsme zjistili, jak se věci mají. Přes čtyři hodiny jsme se s tím mořili, čímž si PZ trhly rekord výdrže. Já osobně ne, já jsem si ho trhl už letos na Matrixu j.h. Po nápovědě jsme to bryskně vyřešili a s vědomím toho, že chceme vyhrát, jsme se vyřítili na zastávku autobusu. Už tam seděli Jeníčci a postupně docházeli další a my jsme si zvolna uvědomovali, že takhle vyhrát vlastně nechceme. A tak obrovskou motivaci vystřídala obrovská demotivace.
30.4. 01.50
IS Mise
Roman: ...všimli jste si, že mnohá první písmenka všech řádků šifry jsou stejná? Bez vyjádření četností tam jsou písmena "tpzona", ze kterých jde složit slovo "poznat". A nebo - zkoušeli jste číst první slova zvrchu dolů a vynechávat nevhodná slovíčka? Vycházelo třeba "Týme, to zvládneš! Poskládáš z, pak a nato. Zkus!" A schválně - kdo vyzkoušel prosvítit zadání skrz světlo, jestli to není vytištěné na papíru s vodoznakem?. Docela by mě zajímalo, na co všechno jste přišli při tom několikahodinovém zápase se šestnáctkou...
30.4. 07.50
Bednajt
Tak tuhle šifru vidim jako silně neřešitelnou, bylo v ní šílený kvantum možností. Nicméně poté, co jsme tři hodiny zkoušeli všechno snad až na derivování, jsme (po první nápovědě) zapíchli kružítko do i ve slově přímo (bylo jeinné gramaticky špatně) a do mapy, kterou jsme vyfasovali. Když jsme šifru otočili směrem na jih, lícovalo nám to uplně přesně. Poté co jsme skontrolovali místo, které se schovávalo pod i ve slově ctihodný, vydali jsme se na místo, které se schovávalo pod poslední tečkou v šifře (za poslední větou). A vyšlo nám to o ulici vedle, než bylo nakonec správné řešení. Už i tohle svědčí o tom., že šifra se skutečně dala řešit mnoha způsoby.
30.4. 08.21
Pralinky zvlášť
Jen doplním Síbu. Dlouho jsme bohužel pracovali s teorií, že se orgům podařilo do šifry v pašovat vodítka popisu cíle. Postupně jsme na různých řádkách objevovali slovíčka jako: levy nahled krychle domu cena na osm ...
30.4. 09.26
Kongruence
Nase konecna. Jsem rad ze sme se dostali az sem, pro cely tym to byl obrovsky uspech. Dekujem orgum za skvele pripravenou hru i za predem objednane pocasi :-) Vetsina z nas byla ve Zline poprve a takovouto prohlidku mesta by nam nepripravila zadna cest. kancelar ... :-)
2.5. 23.20
Kongruence
Evca: souhlasim s Martasem, byla to vyborna hra a vubec jsem necekala ze dojdem az tak daleko
3.5. 14.26
ustredni topeni
Jirka (to IS mise a dalsi): koukam ze jeste hodne veci nas nenapadlo (jako treba prosvitit papir). My jsme vestinu te doby travili kombinacemi s interpunkci (vyber pismen, morseovka, grafika). V jednu chvili po 1. napovede jsem uz nebyl uplne daleko od spravneho reseni - vybiral jsem prvni pismena ze slov pred/za hackem/carkou/teckou u kazdeho zvlast. Holt milion moznosti je milion moznosti. Ale i kdyby to byvalo nahodou klaplo tak bych to za moc velke vitezstvi nepovazoval - reseni muze byt vysledkem i ujeteho napadu, ale pak to reseni musi byt necim velmi vyrazne; kdyz ten napad prijde tak clovek vi ze je to ono. Milion rovnocennych moznosti je proste vrazda. No nic, to je porad dokola. Doufam ze to bude duvod pro orgy udelat osud znova a proto je radej moc nechvalim :-))

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem