Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


JeDno

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

Co říkáte na šifry

start, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, heslo, cíl28.4. 23.20
Oringo team
Nejtěžší zásek jen pár stovek metrů od bydliště - po 3 hodinách marného zápolení s čísly jsem zvažoval odchod do postele - to byla má morální nevýhoda onoho místa. Alespoň jsem zkontroloval svoji kešku na Svaté vodě.
28.4. 23.35
Poštovní mrož
Naše konečná. Hledali jsme morseovku, dokonce jsme i předpokládali jedno písmeno na řádek. Ale označit si z kterého textu jsou které slova... Pak už následovala jenom šestihodinová marnost. [oPPo]
29.4. 09.45
Albert Stallone
Ivo: velmi elegantní morseovková šifra. První substitučně kódované pokyny jsou jen systematickou rutinou. Nejtěžší bylo v pokročilé noční hodině nedělat chyby - nejprve nám vyšlo cosi "latinsky":) Ale princip z toho natolik trčel, že jsme hned překontrolovali, co jsme opoměli podtrhnout.
29.4. 12.46
Kofila
Vasek: Typovali jsme, ze ted prijde morseovka a ono jo. Vyreseno temer okamzite.
29.4. 12.50
IS Mise
Jirka: Nemuzeme verit nasim ocim. Jsme pati! :) Sifra opet velmi pekna, o to peknejsi, ze s jejim resenim nemame sebemensi problem.
29.4. 13.15
Název týmu:
Během dvou šifer ze 118. místa na 51! Neuvěřitelný posun :-) Bohužel nám odolala. Podle druhé a třetí sloky jsme určili, že něco bude u Svaté vody a něco u Smrti tří žen. U svaté vody jsme zjistili, co s těmi čisly :-) Zkoušeli jsme, kde by šifra ještě mohla být. Nakonec jsme zjistili, že jsme prošli těsně kolem ní.
29.4. 13.59
@
Mira: prvni cast sifry resime od +0, tipujeme N, a je to dobre - posuny sedi. Druhou cast, spravny postup, ale pouzivame na podtrhavani jen jednu barvu. Tady tedy nas prvni velky zatuh - 2 hodiny v pr...
29.4. 14.25
Jeníčci
Héra: V podstatě mechanická záležitost, oba principy jsou metodou první volby. Jen kontrolovat a opravovat chyby z opomenutí.
29.4. 18.00
Scientific Approach
Na této šifře se ukázala naše mistrnost v řešení všech šifer podobného druhu (cokoli, kde je morseovka nebo číselné indexy písmen). Škoda že takové nejsou všechny :-)
29.4. 19.54
HrubyOdhad
Naše konečná - na poprvé pěkný výsledek. Po pročtení textu jasný směr na Svatou vodu a Smrt tří žen, ale mylně jsme se snažili najít první písmeno v textu tak, abychom přičtením čísel v horní části získali ze spodního textu umístění dalších znaků. Po nějaké době jsme zkusili obejít oba pomníky, ale tam nebyly žádné indicie naznačující souvislost s hrou a navíc tam drželi hlídku nějací kluci ve vojenských uniformách hrající evidentně úplně jinou hru. Pokoušeli jsme se odhadnout další cíl, ale poledne se blížilo a my nechtěli přijít o správné řešení a seznámení se s úspěšnými týmy.
29.4. 23.21
Tatarkový klub
Inka: I přes předchozí zásek jsme nálepku lepili jako 47. (Jak to, že ve výsledcích jsme na 11 uvedení 37.?) To nás potěšilo. Šifra už méně - odolala. První část byla mechanická, slova z pomníků jsme si podtrhali, bohužel všechna tužkou... Střídavě jsme nad tím usínali a vymýšleli nesmysly. Pak jsme se rozhodli, že si preventivně dáme procházku do Karlovic - co kdyby náhodou, z té básničky s trochou fantazie lezly... Nic. Takže vzdáváme a míříme opět přes Svatou vodu k MHD a do cíle.
29.4. 23.26
Tatarkový klub
To Oringo team: Ondra tu kešku našel náhodou na googlu, když jsme se v rámci marného luštění 11 snažili zjistit něco o Svaté vodě. Když jsme se pak rozhodli vzdát a zjistili, že zpět do Zlína můžeme kolem, zavolala jsem si domů o souřadnice. Našli jsme ji a dali do ní rádio od pošty :-) Díky za ni. Nenapadlo by mě, že patří účastníkovi OSUDu :-) A to jsme při zapisování logu uvažovali, kdo tam mohl být o půl páté ráno...
29.4. 23.43
Leguani na dovolene
Jdeme sem už mimo soutěž, protože desítku jsme nevyluštili. A i kdyby se nám ještě chtělo, tak jedenáctku bychom taky vzdali :) přijde mi to jako docela překombinovaná šifra, tím víc smemkám před týmy co na to přišly. Jdeme do Malenovic na lahváč a jedeme na štěrkáč.
30.4. 00.49
Pralinky zvlášť
Zpráva o tom, že jsme se probili na jedenáctou příčku nám vyrazila dech. Vždyť jsme ještě před třemi hodinami trčeli ve druhé stovce!
30.4. 08.47
Kongruence
Martas: Jak prvni tak i druhou cast resime bez vetsich potizi, Janca nasazuje capku, Evca porad nekde vidi duchy, Juru zacina zlobit noha a ja s Pavlem abysme se cestou zabavili urcujeme v kytky podel cesty s baterky :-) (uchylka z povolani)
30.4. 15.00
Kakao nemáme...
Z básničky jsme pochopily, že máme pokračovat na Svatou vodu, což nám potvrdilo i vyluštění číselné šifry.Radši jsme pak rychle vyrazily, protože jsme se evidentně nelíbily jednomu psovi:-)
30.4. 18.55
Brambory
Po pěti hodinách a návštěvě obou míst jsme hru vzdali. Dosud nám není jasný způsob luštění šifry. Mohl by nám ho někdo vysvětlit? To že nápis v textu souvisí s nápisy na pomnících víme. Co dál? K čemu je první číselná část šifry?
30.4. 20.34
Pokroky v Hrošících
Pavel: Jsme jediní kdo udělal tak hloupu chybu v hledání slov a našel jich v tom textu přesně 26 jedinečných? No, můžu za to nejspíš já a únava ostatních, kteří moje chyby nedokážou zachytit... Šifru dáváme až v trolejbuse na cestě do Otrokovic (vlastně už mimo hru, podle pravidel). Ještě jsem vyhecoval Fedyho a ve dvou jsme opět vyrazili z Otrokovic do terénu.
30.4. 23.09
Jeníčci
To Brambory: Odhadem nebo max. 26 pokusy zjistíte, že na místě otazníku má být K. Přičítáním vznikají další písmenka textu, který vás pošle k těm dvěma pomníkům. Najdete všechna slova, která jsou v textu na pomníku i v básni, kde si je vyznačíte, nejlépe různé pomníky různou barvou :-). Neboť pak v každém řádku slovo z prvního je čárkou a ze druhého tečkou do morseovky.
1.5. 14.16
Orgové
Tatarkový klub: výsledkový papír byl ze šifry 11 stažen dřív, než byl plný. Proto jste si takto "polepšili" :-) Později jsme už při stahování na papír psali, od kterého místa začíná...
2.5. 23.12
Kongruence
Evca: no v noci na takove strasidelne stanoviste.. trosku jsem se bala
5.5. 13.54
Pink Ladies Team
Po 5ti hodinovem zaseku na sroubeckas sme se z poslednich sil vybrali ke svate vode. Bohuzel, na tehle sifre sme skoncili, bo uz nikoho z nas nenapadlo ani tuk. Tak mozna pristi rok. (Za team ruzovych slecen: Rob)

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem