Tým není přihlášen

Tým:
Heslo: 


Koláčky štěstí

21.6.2007
Na setkání organizátorů šifrovacích her zazněla tato prezentace naší hry
27.4.2007
Hra byla napínavá do posledního okamžiku – dvěma týmům se podařilo v čásovém limitu dosáhnout závěrečného hesla, ale k jeho vyluštění došlo těsně po tomto limitu. Jde o týmy "Frikulín" a "Ešte je hlboko na nárek". Gratulujeme všem!
25.4.2007
Všem hrajícím týmům byly zpřístupněny a odeslány Poslední informace před hrou.
24.4.2007
Na přelomu středy a čtvrtka zablokujeme možnost změny kontaktních údajů týmu (mobily a emaily).
16.4.2007
Šest neplaticích týmů nahradily nové týmy – zde je popis průmazu
1.2.2007
Nabízíme vám video ze startu 1. a 2. ročníku. Máte prosím někdo natočen 3. start? ;-)

"IS Mise"

Hra pro nás začala už v 13:03 v Brně. V tu dobu jsme totiž nasedli do vlaku, který zhruba hodinu poté – ve stanici Vyškov – začal hořet. Společně s dalšími brněnskými týmy jsme začali vymýšlet jak se dostat do Zlína včas. Nakonec jsme navzdory Českým drahám dorazili v 15:50 na zlínské nádraží a v 16:00 už zapisovali do notesu všechno podezřelé, co Vávra řekl. A že toho bylo :). Prostě začátek jak má být.

 1. Tato šifra byla o nápadu. Z mého pohledu jsme se (bohužel) příliš upnuli na fotografii a fakt, že Lojza za svůj článek vyhrál stokorunu a v informacích o výherci bylo nesmyslné datum. Uklidnilo nás, že jsem se v 18:00 pod sjezdovkou potkali s většinou elitních týmů.
 2. Šifra pro šikovné ruce. Ty já nemám, takže jsem úkol přenechal ostatním. Zvířátko – na úkolu 16 jsme se dozvěděli, že to měla být želva :) – jsme poskládali, ale ne moc přesně a proto nám šifra nevyšla podle představ organizátorů. Místo na ulici Díly VI jsme totiž zamířili na ulici Lysá do Želechovic. No nebýt toho, že jsme po cestě vlakem do Želechovic projížděli poblíž místa, kde byla třetí šifra, asi bychom do Želechovic dojeli. Takhle jsme byli chvilku překvapení proč luštící týmy nepřistoupili, na následující stanici vystoupili a origami začali řešit znovu tentokrát správně. Přeci jen šifry se řeší mnohem snadněji když víte, co vám má zhruba vyjít :).
 3. Tady začala naše spanilá jízda – z hloubky druhé poloviny startovního pole, až na jeho vrchol (u šifry 14). Prostě jsme si řekli, že nám to od teď půjde a ono to – světe div se – šlo. Janka přišla na princip a společně jsme do pěti minut šifru vyluštili.
 4. Do deseti minut máme Desátá, Dvacátá a M. M by mohlo být muzeum. Ale kde? Janka kouká do mapy a lokace páté šifry je na světě.
 5. Muzeum obuvi jsme si moc neprohlédli. Zjišťujeme, že jsme se prokousali do první padesátky, tak stupňujeme naše úsilí. Z mého pohledu triviální, ale umně zakomponované do prostor muzea – 26 vitrín, na šifru jak dělané :).
 6. U téhle šifry jsme si užili spoustu zábavy. Nejdřív při hledání chladící věže – někteří zlíňáci netušili, kde by to mohlo být i když jsme v tu chvíli stáli pár stovek metrů od ní. Poté při nahánění "vodítka". Naštěstí jsme měli v týmu profi běžce Toma, který nedal cyklistovi vydechnout a postupně utekl zbytku týmu i svému batohu :). Chvilku nás zdrželo opětovné shledání, ale aspoň byl čas se přiobléct a trošku si odpočinout.
 7. Na konci tunelu jsem potkal houf lidí s čelovkami, včetně Toma z mého týmu. Někoho napadlo zhasnout a čteme 76003. Co by to mohlo být? PSČ? Googlujeme ‘76003 pošta‘, kontrolujeme že L. Váchy 517 je poblíž a vyrážíme.
 8. Tohle mohla být dobrá zásekovka. Naštěstí nás vodítko "– ... +" na šifře přimělo téměř okamžitě vytáhnout baterky. Doplňujeme text. Vychází 345. Že by kóta někde poblíž?
 9. Překrásná šifra. Když navíc zjišťujeme, že jsme se prokousali o dalších 25 míst ke špici, luštíme ji jedním dechem a vyrážíme k pramenu.
 10. Diky skvělému navigování od Toma jsme azimutem – už konečně vím, co to je :) – došli k potoku a pak proti jeho proud až k pramenu. Šifra samotná byla pro mě asi jedna ze tří nejpěknějších v celé hře. Nápad a realizace zadání i způsob jakým jsme šifru řešili (skutečně týmově) všechno super. Do půl hodinky vyrážíme směr Malenovský rybník.
 11. Nemůžeme věřit našim očím. Jsme pátí! :) Šifra opět velmi pěkná, o to pěknější, že s jejím řešením nemáme sebemenší problém.
 12. Jednoduchá grafická šifra. Někteří z týmu mě přemlouvali ať to ani nevybarvuju, že je to jasné, ale já jsem pro jistotu vybarvil všechno. Rád jsem si nostalgicky zavzpomínal na doby vybarvování omalovánek :).
 13. Protože tušíme, že doháníme čelo závodu, volíme cestu přes pole a potoky. Po kolena mokrý vybíhám napřed pro šifru. Mám pro tým tři zprávy – jsme druzí, na první ztrácíme 50 minut, první jsou Krtci. Při hledání suchého místa zahlédneme Krtky, kteří ještě luští. To je motivace! :) Podle mě další z trojice nejpěknějších šifer ve hře. Nápad, že jsou to písničky – 5 minut. Otipování co je co za tón čtvrt hodiny. Tóny jsme potřebovali znát proto, že to Leňa hrála na flétnu – Leňa na hrad! Máme názvy písní, ale co dál? No, už byl nejvyšší čas abych si dal Semtex :). Vyrážíme do kaple v Pohořelicích.
 14. Našich 15 minut slávy. Jsme ve vedení. Šifra triviální, vyrážíme do Otrokovic.
 15. Po cestě nás předbíhá část Krtků. Přeci jen to berou zodpovědněji než my :). Běžet v brzké ranní hodiny s batohem na zádech po asfaltce – děkuji, ale nechci. Myšlenka 15. šifry mi přijde geniální. I proto ji – navzdory zadání plnému chyb, nejasností a zavádějících informací – považuji za jednu ze tří nejpěknějších ve hře. No a taky proto, že jsem ji vyluštil já :). Máme jí do dvaceti minut. Vybíhám na "výchozí místo" kde nic nenacházím. Jsem jediný kdo si myslel, ze na "výchozím místě" něco bude? Zkouším proto běžet do "cíle", kde dostávám zadání 16. šifry – cca 15 minut po Krtcích. Upřímně řečeno, vzhledem k tomu co následovalo, bych si přál, aby měl Osud jen 15. stanovišť.
 16. Čekal jsem kdy přijde zásek. Od 3. do 15. stanoviště jsme totiž jeli skvěle. No a po 20 minutách luštění šifry číslo 16, jsem začal mít pocit, že tohle je ten zásek. Nemá tady cenu dlouze opakovat co už řekli jiné týmy, takže ve stručnosti. Šifra se podle mě dala dát bez nápovědy jenom haluzí. Dál považuji za nefér zveřejnění nápovědy ve stejný čas pro všechny týmy – jak pro ty, co přišli v 5:30, tak pro ty, co přišli v 11:30. My jsme šifru řešili cca 9 hodin tj. stejně dlouho jako předchozích 13 a nedali ji ani s nápovědami. Nejspíš proto, že už jsme, v době kdy nám přišla druhá nápověda, byli tak vyčerpaní a znechucení, že nám chyběla morálka dál něco zkoušet. Sečteno podtrženo, šifra byla BLBÁ a jak jsem se později dozvěděl od orgů tak i špatně otestovaná. Škoda, věčná škoda. Jinak by letošní Osud neměl chybu.
registrace týmů náhrady za neplatiče poslední informace hra samotná
časový harmonogram - co kdy je časový harmonogram - osa s popisem